Digital Design for Immersive Experiences

Istituto Marangoni’nin Milano kampüsünde İngilizce olarak verilen yeni bir masterdan bahsedeceğim bugün size. Üstelik bir de burs haberiyle beraber.

Digital Design fo Immersive Experience masterı 60 ECTS denkliği olan, 1 yıl süren, garantili stajı olan bir yüksek lisans. Tamamen en son teknolojilere göre içeriği hazırlanmış olan bu masterda Internet of Things, Augmented Reality, Virtual Reality, EXtended Reality, Artificial Intelligence, gamified metaverses kavramlarını öğrencek ve ardından bunları kullanım alanları üzerine yoğunlaşacaksınız. Fiziki çevre ile dijital dünya arasında bağ kurmayı öğrenirken digital interaction kavramınının uygulama alanları üzerinde deneyim kazanacaksınız. Örneğin dijital dünyayı içeren mağaza tasarımları, markalar için dijital deneyimler yaratma, pop-up sergiler, sanal sanat galeri ve endüstrinin her türlü dalı için marka deneyimleri. Alınan dersler arasında 3D Design, Sound Design, Interaction Design, Digital Art, Generative Animations konuları işlenecek.

Normal ücreti 30000 Euro olan master programına bu sene Snapchat sponsor olmuş. Bir öğrenciye yüzde 50 burs verecek. Burs yarışması için istenilen proje Augmented Reality hakkında bir aplikasyon. Ön metin kaç kelimeden oluşmalı, hazırlanacak projenin boyutu vb gibi detaylar için yazının sonundaki formu doldurarak bizden burs yarışmasının detaylarını öğrenebilirsiniz. Veya vera@veraedu.com’a sorularınızla bir email atabilirsiniz.

Yarışma takvimi şöyle:

Son başvuru tarihi 17 Temmuz 2023
Master başlangıç tarihi 25 Eylül 2023
Masterın normal ücreti 30 000 Euro
Burs ile toplam ücret 17 750 Euro *

*Masterın ücreti 5500 Euro kayıt ücreti + 24 500 eğitim ücretinden oluşuyor. %50 burs tuition fee üzerinden veriliyor. Bu durumda burslu toplam ücret 17750 Euro oluyor.

** Ödül sonraki dönemlere kaydırılamıyor. O yüzden sadece mezunlar veya 25 Eylül’e kadar mezun olacaklar yarışmaya başvurabilir.

Bir de gerekli belgelere göz atalım. Bütün belgeleri Marangoni, Türkiye resmi kayıt ofisi Vera Eğitim’e emaille iletiyorsunuz: vera@veraedu.com

Proje

Diploma veya geçici mezuniyet belgesi veya öğrenci belgesi

Transcript

Pasaport

Motivasyon mektubu (İmzalı)

2 adet referans mektubu

CV

Portfolio

IELTS 5.5 veya bölümü %100 ingilizce okuduguna dair belge (Daha sonra da iletilebiliyor. 17 Temmuz’a kadar iletmek gerekmiyor)

Herkese şimdiden başarılar dileriz. Pandemi itibariyle bütün okullarda burs oranları çok düşmüştü. Snapchat’in verdiği burs oranınının geçmiş deneyimlerimize göre çok yüksek olduğunu ve böyle fırsatların nadir çıktığını söylemek isteriz. Master yapmayı düşünen, teknolojik alanlara ilgi duyan öğrenciler için güzel bir fırsat. Diğer yandan böyle niş alanlarda eğitim bulmak kolay olmuyor. Genellikle daha genel grafik tasarım vb gibi masterlar veriliyor. O açıdan da master tavsiye edilesi. Son olarak bu tip alanlara ilk girenler hep en çok kazananlar oluyor. Yaklaşık 10 yıl kadar önce interaction design masterı ilk çıktığında, başlayan öğrencilerimiz bugün çok iyi yerlerde. Örneğin Apple San Francisco’da çalışan öğrencimiz var. Bu paragraf da neden bu alanda master yapmalıyım sorusunun cevabı olsun:)

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Digital Productions, Interaction Design, Marangoni, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın