Domus Academy Milano Burs Yarışması

Domus Academy’nin Kasım başlangıçlı master programları için burs yarışması açıldı. Domus Academy master programları 12 ay sürüyor. 60 ECTS denkliği var. İtalya’da 1 yıl süren ve denkliği olan masterlar mutlaka staj vermek zorunda. Diğer avantajı da okul bittikten sonra 1 yıl oturma iznini uzatma hakkı vermesi. Buna iş arama vizesi deniyor. Çoğu okul ve ülke bu imkanı sağlamaz.

Domus Academy’nin master programları klasik eğitimden farklı olarak 5 modülden oluşuyor. Son modül staj. İlk 4 modül ise firmalarla yapılan gerçek projelerden oluşuyor. Örnek vermek gerekirse Tod’s moda markası geliyor ve diyor ki bu sene ilk defa güneş gözlüğü çıkartacağım. Fashion Management öğrencileri markanın kimliğine uygun hedef kitlesi, nerelerde satılacak, rakip analizi vb gibi konulara çalışırken Fashion Design öğrencileri de marka kimliğine uygun tasarımlar yapıyor. Mümkünse markanın showroomu hatta üretim tesisi geziliyor. Markanın çalışanları seminerler veriyor. Business Design master programından örnek vermek gerekirse, geçmişte IBM, Coca Cola, Club Med otelleri ve Porsche gibi markalarla çalışmalar yaptı.

İşletme ve benzeri lisans programlarından mezun olacak ve tasarım, moda gibi alanlara yönelmek isteyen öğrenciler için aşağıdaki master programları var:

Business Design

Luxury Brand Management

Fashion Management

Burs yarışması bu 3 bölüm için de geçerli. Çizim, portfolio gerektirmiyor. Bursa başvurmak için CV, transcript, öğrenci belgesi, burs formu, basvuru formu, pasaport, motivasyon mektubu gibi belgelerin yanı sıra bir tek essay hazırlamak gerekiyor. Belgelerin hazırlanışı ile ilgili bize email gönderebilir veya en alttaki formu doldurabilirsiniz: vera@veraedu.com

Bir de yarışma takvimine bakalım:

Yarışmaya son başvuru tarihi2 Haziran 2023
Kazananların açıklanma tarihi3 Temmuz 2023
1 yıllık masterların başlangıç tarihi14 Kasım 2023
2 yıllık masterların başlangıç tarihi9 Ekim 2023

Master programlarının normal ücreti non EU öğrenciler için 25700 Euro. Yarışmayı kazananlara 3000, 4000 ve 5000 Euro burs veriliyor.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Brand Management, Business Design, Domus Academy, Fashion business, Fashion management, Luxury Brand Management kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın