Domus Academy Mimari Tasarım bölümleri için burs yarışması

Domus Academy’nin Ekim – Kasım başlangıçlı master programları için burs yarışması açıldı. Domus Academy’de mimarlık ile ilgili 2 tane master seçeneği var.

İlki 12 ay süren Urban Vision and Architectural Design masterı. Bölüm yüzde yüz İngilizce. Eğitim yapısı klasik yüksek lisans eğitimlerinden farklı olarak 5 tane modülden oluşuyor. İlk dört modül gerçek firmalar için proje oluşturmak şeklinde gerçekleşiyor. Son modül ise staj. Bütün öğrencilere mutlaka staj organize ediliyor. Yüksek lisans 60 ECTS, denkliği olan bir master. İtalya’da 1 yıllık yüksek lisanslar denkliği olan ve olmayan olarak iki çeşit. Domus’un 1 yıllık masterının denkliği bulunmaktadır ve alınan krediler bütün dünyada geçerlidir. Ayrıca bu masterdan sonra, 1 yıl oturma iznini uzatma hakkı vardır. Buna iş arama vizesi denir ve bütün öğrencilere şartsız olarak verilir. Yani okul bittikten sonra 1 yıl oturma izninizi uzatarak, 1 yıl daha İtalya’da kalabilir, bu sürede staj yapabilir, çalışabilir veya iş arayabilirsiniz.

İkincisi ise 2 yıl süren yüksek lisans Design Innovation. Bu bölüm parametric architecture, rigenerative design gibi yenilikçi bir içeriğe sahip. Bu masterdan sonra doktora yapmak mümkün. 120 ECTS’e tekabül ediyor. Detaylı program içeriklerini istemek için bize email gönderebilirsiniz: vera@veraedu.com

Aşağıda 1 ve 2 yıllık yüksek lisansların normal ücretleri ve burs oranlarını paylaşıyoruz:

Master programıNormal ÜcretBurs Miktarı
2 yıllık master20900 Euro (yıllık)4000 – 7500 Euro
1 yıllık master25700 Euro3000 – 5000 Euro

Bursa başvurmak için ek bir proje hazırlamak gerekmiyor. Sadece portfolio ile başvuruluyor. Onun dışında CV, transcript, diploma veya öğrenci belgesi gibi evraklar hazırlamak gerekiyor.

Yarışma takvimi ise aşağıdaki gibi:

Yarışmaya son başvuru tarihi2 Haziran 2023
Kazananların açıklanma tarihi3 Temmuz 2023
1 yıllık masterların başlangıç tarihi14 Kasım 2023
2 yıllık masterların başlangıç tarihi9 Ekim 2023

Bütün sorularınız için veya başvuru formlarını edinmek için formu doldurun, sizi bilgilendirelim. Vera Eğitim Domus Academy Türkiye resmi partneridir. Bütün destek işlemlerimiz ücretsizdir.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın