Interaction Design – Domus 4 aylık eğitim

Domus Academy, Milano’nun en önemli tasarım akademilerinden. Bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse, toplam 5 modülden oluşan 12 aylık, sadece master düzeyinde eğitimler veren bir okul. Bu 5 modülün sonuncusu staj. Mecburi ve okul tarafından her öğrenciye organize ediliyor. İlk 4 modül ise firmalarla yapılan gerçek projelerden oluşuyor. Bu yönleri Domus’u benzersiz kılıyor. Yalnız ülkemizde de ekonomik durumun güçleşmesiyle, 25 700 Euro olan master ücreti çoğu öğrencinin bütçesini zorluyor.

Domus’ta eğitim almak isteyen ama zaman veya maddi sebepten bu hayalini gerçekleştiremeyenler için mantıklı bir önerimiz var. Domus masterlarının sadece ilk 2 modülüne katılmak mümkün. İlk 2 modülden yani 4.5 aylık süreçten oluşan programa semestr course adını vermişler. Üstelik ücreti 8500 Euro. Bu eğitimlere katıldığınızda bir nevi yarı master yapmış olacaksınız ve yine master sınıfıyla beraber projelere katılacaksınız. Interaction Design somestr programlarına 3 ayrı dönem katılmak mümkün. 12 Eylül, 14 Kasım ve 6 Şubat başlangıç tarihleri. Tam eğitim ne kadar sürüyor diye sorarsanız:

12 Eylül – 2 Şubat

14 Kasım – 28 Mart

6 Şubat 2024 – 31 Mayıs 2024

Bü 3 tarih aralığından size uyanı seçebilirsiniz. Başvuru koşulları aynı master gibi. Portfolio ve motivasyon mektubu kabul için en önemli iki kriter. 100 Euro başvuru ücreti var. Süreç şöyle işliyor. Bütün evrakları emaille okula iletiyoruz. Kabul alan öğrencilere 15 gün süre veriliyor. Kayıt olacak olanlar 2000 Euro enrollment fee yi ödeyip kayıt formunu okula iletiyor. Geriye kalan 6500 Euro ise okul açılmadan 30 gün önce ödeniyor. Biz Vera Eğitim olarak, Türkiye Domus kayıt ofisi olarak, bir ücret almıyoruz. Tamamen ücretsiz danışmanlık veriyoruz. Özellikle Interaction Design alanında kısıtlı seçenek olduğundan, bu eğitim hem görece uygun fiyatı, hem zengin ve dolu eğitim içeriğiyle öğrencilerimize samimi tavsiyemiz. Detaylı bilgi için vera@veraedu.com a email yazabilir veya aşağıdaki formu doldurup sizi aramamızı sağlayabilirsiniz. Herkese başarılar dileriz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Domus Academy, Genel, Interaction Design, Vera Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın