Politecnico di Milano’nun sınavına hazırlık kursu

Son yıllarda İtalya’nın en iyi teknik üniversitelerinden Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino’nun İngilizce mimarlık bölümüne olan talep arttı. Hem ekonomik olarak özel üniversitelere kıyasla daha uygun fiyatlı olmaları, hem giriş bariyerinin alçak olmaması sebebiyle nitekli öğrencilerin girebildiği iyi bir teknik eğitim sunmaları bunun en büyük sebepleri. İtalya zaten sanat ve mimarlık alanında tartışılmaz önem taşıyan bir ülke.

İtalya’daki teknik üniversitelerde mimarlık okumak için senede bir defa ilke çapında mimarlık sınavı düzenleniyor. Sınavda alınan puana göre öğrenciler yerleşiyor. Test tipinde olan bu sınava hazırlanmak için yıllardır eğitim veren tek bir kurum var: Linguaviva

Mimarlık sınavına hazırlık kursunun bilgileri şöyle:

Tarihi: 12 Haziran 2023 – 21 Temmuz 2023
Süresi: 6 hafta
Eğitim dili: İngilizce
Eğitim ücreti: 2.400 € + 80€ (kayıt ücreti) = 2.480 €

Linguaviva Mimarlık sınavına hazırlık kursu

Konaklama okuldan alınabiliyor veya öğrenciler kendi organize edebiliyor. 18 yaş altı öğrenciler sadece aile yanı konaklama, sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahil şekilde tek kişilik ya da çift kişilik odada kalabiliyor. 18 yaşını doldurduysa diğer konaklama seçeneklerini bizden vera@veraedu.com adresinden talep edebilirsiniz. Kurs içeriğiyle ilgili broşürü, başvuru formunu veya sormak istediğiniz her türlü soru için aşağıdaki formu doldurun. Sizi telefonla bilgilendireceğiz. Vera Eğitim olarak firmamız, 10 yılı aşkın süredir Linguaviva’nın resmi Türkiye temsilcisidir. Danışmanlık hizmetimiz ücretsizdir.

Bugüne kadar hep olumlu geri bildirim aldığımız Linguaviva’yı biz de canı gönülden tavsiye ediyoruz. Kursa katılan ve sorumluluklarını yerine getiren öğrenciler bugüne kadar hep istedikleri bölümlere yerleşti. Kursa en çok 10 ve 11 sınıfın yazında katılmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece sonraki sene elinizde çalışacak ders notu, özet, kitap ve materyaller oluyor. Kursun sonunda yapılan deneme testinde öğrencilerin aldıkları notlar, çoğunlukla sınavdakine benzer oluyor.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Öğrenci geribildirimleri, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, İtalyan Devlet Okulları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın