Event and Exhibition Design Masterı

SPD Milano Üniversitesi’nin en son açtığı ve açıldığı gibi çok talep görerek hemen dolan master programı Event and Exhibition Design’dan bahsedeceğiz bugün.

Bu masterı diğer master programlarından net bir şekilde ayıran bir kaç özellik var.

  • Master programı Fiera Milano ile anlaşmalı. Yani İtalya’da bütün moda haftalarını düzenleyen, Salone Del Mobile’yi düzenleyen kurum. Resmi olarak olmasa da büyük oranda mezun olduktan sonra işiniz hazır diyebiliriz. SPD bu şekilde her branş için sektörün önde gelen bir firması ile exclusive anlaşma imzalayıp, hem sektörün ihtiyacına göre eleman yetiştirme hem de öğrenci tarafında iş bulma imkanı prensibi güden bir okul. Örneğin Car Design master programı Lamborghini ile exclusive anlaşmalı ve okul yetkilisinin söylediğine göre Lamborghini tasarım ekibinin yüzde 30’u SPD öğrencilerinden oluşuyor.
  • Event and Exhibition masterının ikinci somut avantajı portfolio şartı olmadan başvuru alması. Iç mimarlık, interior design’ın alt branşı şeklinde veriliyor. Interior Design mezunları portfolioları ile başvuru yapabilir ama hep içinden iç mimarlık okuma hayali varsa ve bu alanda çiziminiz, çalışmanız yok ise Event and Exhibiton Design masterı sizin için uygun olacaktır. Çünkü İtalya’da yüksek lisans ve master için mutlaka aynı alanda background gerekiyor. Yani mühendislik okuyup ardından interior design masterı yapılamıyor. Mutlaka bu alanda eğitim almak isteyenler sadece sertifika programlarına kabul alıyor.
  • Event and Exhibition Design 60 ECTS krediye tekabül eden, her öğrencisine staj veren, 15 ay süren (12 ay okul 3 ay staj olmak üzere) yüzde yüz İngilizce dilinde başka alternatifi olmayan bir master programı. Ayrıca 60 ECTS’e denk gelen masterlarda okul bittikten sonra 1 yıl oturma izni uzatılıyor, buna iş arama vizesi deniyor. Event and Exhibition Design masterının Mart 2023 başlangıçlı intake’i doldu. Bir sonraki master başlangıcı Ekim 2023’te olacak. Başvurular açıldı. Bölüm broşürü ve başvuru evrak listesi için bize yazın: vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Events Management and Exhibition Design kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın