Dubai Marangoni

Son yıllarda Dubai’de üniversite eğitimiyle ilgili talepler gelirken, en iyi İtalyan moda üniversitelerimizden Istituto Marangoni’nin Dubai’de kampüs açacağı haberi geldi. Bu sene de yıllık toplantımızı Aralık ayınd İtalya yerine Dubai’de yaparak, okulu dünya gözüyle görme ve deneyimleme imkanımız oldu.

Son yıllarda aileler yönünü batıdan ziyade, doğuya doğru çevirmelerinde sanıyorum iş imkanlarının rahtalığı var. Dubai’nin vaad ettiği en iyi şeylerden biri iş bulma imkanlarının çok rahat ve ilk giriş maaşlarının bile tatminkar oluşu. Zira Marangoni Dubai’deki toplantılarda da hep bu vurgulandı.

Gelelim Marangoni’nin Dubai’deki lisans yani üniversite programlarına. Bu yazımızda sadece denkliği olan, kredileri uluslararası düzeyde sayılan lisans programlarından bahsedeceğiz. Dubai’de lisans eğitimi 1 yıl mecburi foundation yıl ve ardından 3 yıl lisans eğitimi olmak üzere toplam 4 yıl sürüyor. Dubai Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, yani CAA denkliği olan programlar. Bölümler şöyle:

Fashion Design and Accessories

Interior Design

Visual Design

Product Design

Lisans ücretleri Marangoni’nin Milano kampüsü referans alınarak birebir AED’ye çevrilerek belirlendi. Buna göre Moda Tasarımı programı 2023- 2024 yılı ücreti 103000 AED. Diğer tasarım programları 98000 AED. Foundation year ise 72000 AED.

Başvuru koşullara akıllara gelen ilk soru. Genel evraklar Marangoni Milano ile benzer. Sadece IELTS 5.5 mutlaka isteniyor (Veya Toefl IBT 69) ve her öğrenciyle mutlaka bire bir mülakat yapılıyor. Onun dışında başvurulan bölüme bağlı 6 tane creative idea, çizim çalışması isteniyor.

Akıllara gelen diğer ikinci konu ise vize konuları. Okul bütün öğrencilere sponsor oluyor ve içerisinde vize ve Emirates ID almaya yardımcı bir ekip var. Vera Eğitim olarak öncesindeki denklik prosedürleriyle ilgili de biz Türkiye ayağında tam destek veriyoruz.

Dubai Marangoni ile ilgili bilgi almak isterseniz vera@veraedu.com adresinden bize yazabilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Fashion Buying, Marangoni, Vera Eğitim, Visual design, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın