İtalya’daki devlet üniversitelerinin mimarlık sınavına hazırlık kursu

İtalya’da mimarlık üniversite eğitimi İngilizce olarak sadece devlet okularında veriliyor. İtalya’da İngilizce mimarlık okumak isteyenler 12. sınıftan mezun olduktan sonra Eylül gibi mimarlık sınavına giriyorlar. Sınavda sanat tarihi, genel kültür, metin anlama, mantık, matematik, fizik alanlarında sorular soruluyor. Türk öğrenciler matematik, fizik gibi sayısal soruları rahatlıkla yaparlarken sanat tarihi, genel kültür gibi ezbere dayalı alanlar da genelde zorlanıyor. Bu alanlarda İngilizce kaynak bulmak da bir diğer zorluk.

Bu sınava ciddi bir şekilde hazırlanmak isteyenlere tavsiyemiz 11. sınıfın yazında İtalya’daki Linguaviva okulunda sınava hazırlık kursuna katılmaları olur. Kurs sonunda elinizde sınava hazırlık için İngilizce özet bilgiler, geçmiş sınavlar olacak. Böylece 12. sınıfı okurken bir yandan da bu bilgilerin yardımı ile sınava hazırlanabilecesiniz.

İtalya Devlet Okulları Mimarlık Sınavına Hazırlık Kursu

Tarihi: 12 Haziran 2023 – 21 Temmuz 2023

Süresi: 6 hafta

Ders saatleri: Toplamda 180 ders yapılacak, dersler 45 dakika sürmektedir.

Dersler: Mimarlık  

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim ücreti: 2.400 € + 80€ (kayıt ücreti) = 2.480 €

Konaklama ücreti:

Banyo ve mutfak paylaşımlı öğrenci evi, tek kişilik oda 1.050€ – çift kişilik oda 810€ (18 yaş üzeri öğrenciler için)

Aile yanı konaklama, sabah kahvaltı ve akşam yemeği, tek kişilik oda 1.830€ – çift kişilik oda 1.440€ (18 yaş altı öğrenciler için aile yanı konaklama zorunludur.)

Başvuru belgeleri: Başvuru formu, pasaport, veli izin formu, veli kimlik fotokopisi ve eğitim ücreti. (Veli izin formu ve veli kimlik fotokopisi 18 yaş altı öğrenciler için zorunlu)

Kursa başvuru ve detaylı bilgi için aşağıdaki formu doldurup bize iletin, sizi bilgilendirelim. Vera Eğitim Linguadue Türkiye resmi kayıt ofisi, ücretsiz danışmanlık

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Bölümler, Linguaviva, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, Vera Eğitim, İtalya'da Eğitim, İtalyan Devlet Okulları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın