İtalya’da üniversite eğitimi: Rome University of Fine Arts

İtalya’da üniversite okumak isteyenler için bugün yeni okulumuz Rome University of Fine Arts kısa adıyla RUFA’dan bahsetmek istiyorum. RUFA denkliği olan bir üniversite. İtalyan üniversiteleri içinde denkliğin olması MIUR (yani İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından tanınır olması bir kalite göstergesidir. Belli sayıda profesör sayısı, laboratuar sayısı ve çok çeşitli imkanların mevcut olduğunu gösterir. MIUR denkliği olan okullar 180 ECTS’e tekabül eder ve mezun olunduğundan alınan diploma BA diplomasıdır, bütün dünyada geçerliliği vardır.

RUFA’daki İngilizce lisans bölümleri:

– Painting

– Sculpture and Installation

– Design (Product & Interior)

RUFA lisans programlarının ücretleri 10.000 ile 13.000 Euro arasında değişiyor.

Başvuru için hangi belgeler hazırlanacak, başvuru süreci nasıl işliyor bilgi almak için aşağıdaki formu doldurup bize iletebilirsiniz. Vera Eğitim RUFA Türkiye resmi temsilcisi, ücretsiz danışmanlık

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Interior Design, Painting and Visual Arts, Product Design, Vera Eğitim, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın