Rufa ile ofisimizde görüşme

Haftayı sonlandırdığımız bu Cuma gününde ofisimizde Rufa Üniversitesi’nden Renè Angeramo’yu misafir ediyoruz. Rome University of Fine Arts, denkliği olan, 3yıllık lisans ve 1-2 yıllık yüksek lisans seçenekleri sunan bir okul. Denklik konusunda hep dediğimiz bir konuyu hatırlatalım. Denlik olması demek, İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı’nın MIUR o üniversiteyi tanıması demek. MIUR sadece belli sayıda derslik, laboratuar, profesör kadrosu vb gibi özellikleri olan okullara denklik veriyor. Yani denklik başlı başına İtalya’daki üniversiteler için bir kalite standartı.

RUFA yani uzun adıyla Rome University of Fine Arts’taki İngilizce dilinde verilen lisans ve yüksek lisans programlarına birlikte göz atalım.

İtalyanca olan programlar için bize mail atabilirsiniz: vera@veraedu.com

BölümEğitim çeşidi SüresiÜcreti €
DesignLisans3 yıl10000
PaintingLisans3 yıl10000
Sculpture and InstallationLisans3 yıl10000
Fine ArtsMaster2 yıl13000
Film ArtsMaster2 yıl13000
Art Curating and ManagementMaster1 yıl13800
Cinema and New Formats of ProductionMaster1 yıl13800
Design ManagementMaster1 yıl13800
RUFA İngilizce bölüm listesi

Özellikle Roma şehrinde okumak isteyen ve yıllık eğitim ücreti olarak Milano’daki üniversitelere kıyasla daha ekonomik ama aynı zamanda kaliteli ve nitelikli eğitim arayışında olan öğrenciler için RUFA en uygun seçenek.

Vera Eğitim RUFA Türkiye resmi temsilcisidir. RUFA ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi aşağıdaki formu doldurarak bize sorabilirsiniz. Email: vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın