Domus Service Design 2023 Şubat Burs Yarışması

Domus Academy’nin Şubat 2023 başlangıçlı master programları için burs yarışması açıldı.

Genel bilgileri aşağıdaki linkteki yazımızda vermiştik:

Domus Academy Şubat 2023 dönemi burs yarışmaları açıldı – italyada.netitalyada.net

Burda ise Service Design proje konusundan bahsedeceğiz.

Service Design burs yarışmasının konusu ” Zero Carbon Cities”. Günümüzde şehirleşme oranı %55. 2050 yılı itibariyle şehirlerde yaşama oranının %68 olacağı ön görülüyor. Karbon salınımının en büyük sorunu olan şehirleşmede ana etkeni toplu taşıma araçlarına bağlıyorlar. Yarışmaya katılacak olan adaylardan önce somut olarak bir şehir seçmeleri ve sonra oradaki hayatın karbon ayakizini indirgemek için bir hizmet önermeleri isteniyor. Yarışma metinleri yoruma açık olduğundan bizden mutlaka orjinal metni (aşağıdaki formu doldurarak) isteyin. Öğrencilerimize genel bir fikir vermesini sağlamak amacıyla bir kaç satır kendi yorumumuzu da katarak sizlerle paylaşıyoruz.

Burs oranları 3000 ile 7500 Euro arasında değişiyor. Okulun normal ücreti 24900 Euro. Bu ücret üzerinden indirim uygulanıyor. Master programı Şubat 2023’te başlıyor ve 1 yıl sürüyor. Staj içeriyor. Son başvuru tarihi 7 Ekim 2022. Kazananlar 2 Kasım 2022’de açıklanıyor. Sorularınız ve orjinal burs metnini edinmek içi aşağıdaki formu doldurun. Herkese Vera Eğitim başarılar diler.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Vera Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın