Domus Academy Şubat 2023 dönemi burs yarışmaları açıldı

Şubat 2023 başlangıç dönemi için Domus Academy’nin beklenen burs yarışmaları açıldı.

Önce yarışma takvimi hakkında genel bilgi verip, ardından hazırlanması gerekenlerle ilgili ayrı gönderiler hazırlayacağız.

Çoğu öğrencinin bildiği gibi Domus’un master programları 1 yıl sürüyor. Şubat 2023 başlangıç dönemi için açılan burs yarışmasında kazanılan ödüller sonraki dönemlere aktarılamıyor. O yüzden sadece mezunlar veya bu tarihe kadar mezun olacak öğrenciler yarışmaya katılabilir. Bu önemli bilgiyi de paylaştıktan sonra gelelim tarihlere:

Son başvuru tarihi: 7 Ekim 2022

Sonuçların açıklanması: 2 Kasım 2022

Masterın başlama tarihi: 6 Şubat 2023

Bu sene, geçen senelerden farklı olarak aynı anda 2 farklı yarışma açıldı. Birincisi eski senelerde olduğu gibi proje bazlı. Her bölüm için ayrı bir proje hazırlamak gerekiyor. Bu yarışmada en fazla burs oranı 7500 Euro. 24 900 Euro yerine 17 400 Euro ödeniyor. Diğer yarışma ise projesiz, sadece portfolio ile başvuru şeklinde. Yoğun çalışma temposunda olan ve proje hazırlamaya vakti olmayan öğrenciler mevcut portfoliolarını göndererek burs yarışmasına katılabiliyor. Bu durumda birincilik ödülü 5000 Euro. Yani 24 900 Euro yerine 19 900 Euro ödeniyor. Diğer ödüller de 4000, 3500, 3000 Euro indirim şeklinde gidiyor.

Bölüm proje metinleriyle ilgili bilgi edinmek için aşağıdaki formu doldurun. Veya vera@veraedu.com adresine mail atabilirsiniz. Vera Eğitim, Domus Academy resmi Türkiye temsilcilik ofisidir. Danışmanlık hizmetlerimiz ücretsizdir.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın