2022 Oscar Adayları -İtalya’dan kimler var?

Geçtiğimiz hafta 2022’nin Oscar adayları açıklandı. Kazananlarından çok adaylarının açıklanması beni daha çok heyecanlandırıyor. Sırasıyla aday filmleri izleyip içlerinden birini aramızda yıllardır oylarız. Kimin favorileri birinci olacak ödül gecesinde heyecanla bekleriz. 2022 senesi Oscar adaylarında İtalya’dan kimler var sizin yazayım istedim.

En iyi animasyon filmi adaylarından biri de yönetmenliğini Enrico Casarosa’nın yaptığı LUCA filmi. Uzun zamandır takip ettiğim bir animasyon. Tam bir Pixar filmi diyebiliriz. Fragramını izleyince aday olmasını kalpten dilemiştim, oldu. Şimdi ödül almasını diliyorum. 🙂 Umarım en kısa sürede dijital platformlara da gelir de tekrar tekrar izleyebiliriz.

En iyi uluslararası film adaylarından biri The Hand of God. Filmin yönetmeni ünlü İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino. Yönetmeni La Grande Bellezza (Muhteşem Güzellik) filminden ve Jude Law’in da başrol olduğu The Young Pope dizinden biliyorum. The Hand of God filminin ilk gösterimi Venedik Film Festivali’nde yapılmıştı. Netflix’te gösterimi devam ediyor. Merak edenler bu haftasonu izleyebilir. 🙂

En iyi kostüm tasarımı adaylarından biri de Cyrano için tasarladığı kostümler ile Floransalı kostüm tasarımcısı Massimo Cantini Parrini. Cyrano filmi Türkiye’de henüz vizyona girmedi. Merak edenler için başrollerinde Peter Dinklage var. Kendisini Game of Thrones’dan Tyrion Lannister rolü ile hepimiz biliyoruz. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın