Andy Picci kimdir?

Herkese merhaba, bloğumuza ilk defa gelenler için kim olduğumuzu hatırlatayım. Vera Eğitim ekibi olarak İtalya’daki başta sanat ve tasarım olmak üzere bir çok üniversitenin resmi temsilcisiyiz. Bugün resmi temsilcisi olduğumuz okullardan Istituto Marangoni’nin yıllık toplantısı vardı. Bu toplantılar sadece okulda yapılan yenilikleri öğrenmek için değil, sektörel bilgilerden, genel trendlerden haberdar olmak için de faydalı oluyor.

Bugün not aldığım bilgilerden ilginizi çekeceğiniz düşündüğüm Andy Picci’den bahsetmek istiyorum. Kendisi de Istituto Marangoni mezunu, 1989 doğumlu bir dijital art sanatçısını. Digital art ve artificial intelligence dendiğinde son zamanlarda akla ilk gelen Refik Anadol oluyor. Refik Anadol, Türk sanatçılardan gururumuz, Bulgari ile birlikte yaptığı çalışma ile Avrupa’daki ününe ün kattı. En son Chiara Ferragni ile fotoğrafları instagram sayfalarında repost ediliyordu. Bugünkü sunumda Refik Anadol ve Bulgari’den bahsedilmesi de biz Türkler adına gurur vericiydi.

Biz dönelim Andy Picci’ye. Sanatçı eserlerinde kişisel kimliğini bulma üzerine yoğunlaşıyor. Sosyal medyanın kimliğimiz üzerine etkilerini düşünüyor ve eserlerinde sürreal unsurlara yer veriyor. İsviçre Lozan doğumlu sanatçı, İtalyan anne babadan dünyaya gelir. Küçüklüğünde, babasının İtalya göçmeni olarak hep etrafın hakkında ne dediği üzerine yoğunlaştığını söylüyor. Belki de bu yüzden şimdi “Etraf ne der? Benim hakkımda ne düşünür? Ben aslında kimim? Sosyal medyada nasıl görünüyorum?” gibi konular üzerine kafa yoruyor. Sen kimsin? sorusunun cevabı bugün yaşı kaç olursa olsun insanı düşündüren bir soru. Özellikle biz Türkler bize atanan görevlere, adetlere, geleneklere bağlı bir kültürden geliyoruz. Andy Picci de bu konular üzerinde durmuş eserlerinde. Özellikle karantina ve covid günlerinde gün gün paylaşımları çok popüler olmuş. Detaylarda fazla sıkmamak adına yazımı burada sonlandırıyorum. Aşağıdaki İtalyanca sitelerden, en ilgi çekici kısımları aktarmaya çalıştım. Sanatçı hakkında daha derin bilgi edinmek isteyenlere özellikle http://www.influencertoday.it sitesine bakmalarını tavsiye ederim. Andy Picci bugün hala Istituto Marangoni eğitimleri kapsamında projelere katılıyor. Marangoni hakkında bilgi edinmek isterseniz vera@veraedu.com’a yazabilirsiniz.

http://www.artribune.com

http://www.influencertoday.it

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Marangoni, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın