Neden RUFA’yı seçmeliyim?

Herkese merhaba, bu soğuk ama aydınlık kış gününden Vera Eğitim’den sizlere iyi haftalar!

Bugün üniversite seçiminde İtalya’daki diğer seçenekler arasından neden RUFA’yı seçmeliyim konusunda sizlerle fikirlerimi ve somut imkanları paylaşacağım.

İtalya’da iç mimarlık okumaya karar verdiniz. Tamamen İngilizce dilinde eğitim veren ve denkliği olan iyi kalite bir üniversite arayışında olduğunuzu varsayalım. Seçeneklerden bir tanesi de İngilizce dilinde Design eğitimi veren RUFA Üniversitesi, yani uzun adıyla Rome University of Fine Arts.

RUFA’yı diğer okullardan ayıran ve bizce öne çıkaran özellikleri şöyle. Yani neden başka bir üniversite değil de RUFA’yı seçmeliyim? sorusunun cevabını sizlerle paylaşmak istiyorum. Lafı uzatmadan madde madde yorumlarımı ve analizlerimi paylaşayım:

  • Rufa, İngilizce design eğitimi veren çoğu diğer okulun aksine Roma’da bulunan tek alternatif. Diğer bütün üniversiteler Milano’da bulunuyor. Roma, Milano’ya göre hem daha ekonomik bir yaşam imkanı sunarken, hem de kültürel ve tarihsel zenginlikleri, her daim turist kaynayan cıvıl cıvıl sokaklarıyla özellikle tasarım okumak isteyen öğrencilere ilham veren bir özelliğe sahip.
  • RUFA’daki design bölümünün içeriği architecture bölümü ile kesişiyor. Diğer üniversitelerin design bölümlerinde architecture derslerine rastlamak zordur. İtalya’da Architecture tamamen fen içerikli bir bölüm gibi görüldüğünden sadece Teknik Üniversiteler bu eğitimi verir. Design okullarında architecture dersleri bulamazsınız. Oysa RUFA’nın 3 yıllık Design lisansı ders programına baktığınızda mimarlık ile ilgili bir çok ders görürsünüz. Mimarlık hatta urban yani şehircilik alanında dersler sunar. RUFA’da verilen iç mimarlık eğitimi en kapsamlı olan eğitimdir.
  • Fiyat avantajı da RUFA’yı benzer okullardan belirgin şekilde ayrıştırır. Milano’daki okulların ücretleri 18 – 19 bin Euro civarındayken, RUFA’nın ücreti 2022 yılı için 10000 Euro olarak belirlenmiştir. Bu fiyata sadece denkliği olmayan okullarda eğitim bulmak mümkündür.

Şimdilik bu 3 madde ile yazımı bitiryorum. Sorularınız için her zaman çekinmeden bana yazabilirsiniz: vera@veraedu.com Firmamız Vera Eğitim 2007 yılından beri sadece İtalya’da Eğitim alanında, resmi temsilcilik bazında eğitim vermektedir. Bütün işlemlerimiz ücretsizdir.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Interior Design, Vera Eğitim, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın