Film önerisi: The Hand of God

Youth, La Grande Bellezza gibi sevilen filmlerin İtalyan yönetmeni Paolo Sorrentino yeni filmi Tha Hand of God ile geri döndü. Netflix yapımı olan filmin ilk gösterimi Eylül’de Venedik Film Festivalinde yapılmıştı. Film Aralık ayında Netflix’te gösterime girdi.

Filmin hikayesi 1980’li yıllarda Paolo Sorrentino’nun da memleketi olan Napoli’de geçiyor. Fabietto Schisa isimli ergenlik çağındaki sıradışı bir gencin eğlenceli, canlı ailesinin aniden altüst olmasını anlatıyor. Oscar adayları arasına gireceği de konuşulan filmi izlemek isteyenler için filmin gösterimi hala Netflix’te.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın