Domus ile ilgili yenilikler – Nisan 2021 haberleri

Domus Academy’yi yakından takip edenler artık öğrencilerine çift diploma hakkı tanıdığını duymuşlardır. Birinci seçenek sadece İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı Diploması (MIUR), ikinci seçenek Regents Üniversitesi çift diploma hakkı. Bu iki seçenek arasındaki farkları ayrı bir yazımızda ayrıca detaylıca anlatacağız.

Bugün sizlere başka bir yenilikten bahsetmek istiyorum. Domus Academy, akademik takvimine, mastera kabul almada yetersiz bulunan öğrenciler için preparatory course yani bir hazırlık kursu ekledi. Bu kurs online olarak yaz aylarında veriliyor. Bu seneki başlangıç tarihi 7 Haziran 2021. Temmuz ortasına kadar devam ediyor. Domus’un masterına Eylül intake’inde başlayacak olan öğrenciler de, Kasım intake’inde başlayacak olan öğrenciler de aynı dönem preparatory course’a katılıyorlar. Hazırlık kursuna dışardan kayıt alınmıyor. Sadece master yapacak olanlara açık bir kurs. Kursu kendini master öncesi hazırlıksız hissedenler, pasını atmak isteyen öğrenciler de alabilir, kimi zaman fakülte de yetersiz bulduğu başvurular için bu kursu mecbur tutabilir.

Sizlerle hazırlık kursu olan ve hazırlık kursu olmayan master ücretlerini paylaşalım.

 Hazırlık Kursu Olmadan ÜcretHazırlık Kursu ile Ücret
Domus Diploması (60 ECTS)24900 Euro27100 Euro
Domus – Regents Çift Diploma (90 ECTS)29000 Euro30700 Euro

Ücretler Non EU öğrenciler içindir.

Domus Academy’deki master programlarıyla ilgili her türlü sorunuz ve tereddütünüz için bize yazabilirsiniz. Vera Eğitim, Domus Academy Türkiye resmi temsilcisidir. Kayıt ve başvuru işlemlerini ücretsiz olarak 15 yıldır yürütmekteyiz. vera@veraedu.com Vera Eğitim Bostancı Kadıköy, Istanbul ve İzmir

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın