IED Üniversite Burs Yarışması

IED üniversite programları için ikinci bir burs yarışması açıldı. Burs başvurusu için başvuru yapacağınız bölüme uygun bir proje hazırlamanız isteniyor. Lafı fazla uzatmadan bursun detaylarını paylaşıyoruz.

Toplam kaç kişiye burs verilecek?

Toplam 170 kişiye burs veriliyor. İtalya’da yaşayan İtalyanlar veya yabancı öğrenciler ve İtalya dışında yaşayan İtalyanlar veya yabancı öğrenciler olmak üzere tüm öğrencileri kapsıyor.

İtalya dışında yaşayanlara verilecek burs miktarı 26, İtalya’da yaşayanlara verilecek bur miktarı 144.

Burs oranı nedir?

Burs oranı yüzde 50. Fakat bu ücret toplam meblağ üzerinden değil, eğitim ücreti üzerinden hesaplanıyor. Toplam ücret, eğitim ücreti ve kayıt ücretinden oluşuyor. IED’in yıllık toplam ücreti 17200 Euro (2500+ 14700). Yüzde elli burs kazanan öğrenciler 9850 Euro ödüyorlar.

Yarışmaya son başvuru günü nedir?

Son başvuru günü 5 Mayıs 2021. Bu tarihe kadar projenizi ve diğer gerekli evraklarınızı IED resmi Türkiye temsilcisi Vera Eğitim’e email yoluyla iletiyorsunuz: vera@veraedu.com, bilgi@veraedu.com

Yarışmaya katılmak için bir şart var mıdır?

En geç 2021 Eylül ayına kadar liseden mezun olmuş olmak, 18 ile 26 yaşları arasında olmak ve başvurulan bölümün diline B2 seviyesinde hakim olmak gerekmektedir.

Proje konusu nedir?

Proje konusunu biz çok beğendik. Her zaman belirttiğimiz gibi burada elimizden geldiğinde fazla kişisel yorumlama yapmadan metinleri ana hatlarıyla tercüme etmeye çalışıyoruz. Orjinal yarışma metnini mutlaka bizden isteyin ki yorumlamaya açık olan kısımları kendinize göre değerlendirin.

Proje konusu “Mesafelerin Önemi”

Sosyal mesafe, fiziki mesafe, iş hayatındaki mesafeler, kişisel hayatımızdaki mesafeler, Evde kalma mecburiyetiyle gelen aileden , arkadaş grubundan uzak kalma zorunluluğu, kültürel alışkanlıklarımızdan vazgeçme zorunda kalma (İtalyanların tokalaşmayı çok sevmesi), üretenle tüketen arasındaki mesafelerin artması, eskiden büyük gördüğümüz sorunların küçülmesi.

Hangi bölümde okumak istiyorsan, hangi branşa başvuru yapacaksan, o branşa uygun olacak şekilde projeni hazırla. Her branş için ayrı bir metin verilmiş. Yazının en altındaki formu doldurarak veya vera@veraedu.com, bilgi@veraedu.com adreslerine email göndererek yarışma metnini bizden isteyebilirsiniz.

Burs hangi bölümler için geçerli?

BÖLÜMŞEHİR
Fashion Marketing
Interior and Furniture Design
Floransa
Floransa
Photography
Fashion Design
Fashion Styling
Interior Design
Graphic Design
Product Design
Jewelry Design
Fashion Marketing
Milano
Milano
Milano
Milano
Milano
Milano
Milano
Milano
Interior DesignRoma
Transportation DesignTorino

Bursun geçerli olduğu İtalyanca bölümler için bize email atabilirsiniz: vera@veraedu.com, bilgi@veraedu.com

Sormak istediğiniz sorular için, burs yarışması hazırlıklarına başlamak ve ücretsiz Vera Eğitim danışmanlık deneyiminden faydalanmak için bize mail atabilirsiniz.

vera@veraedu.com, bilgi@veraedu.com

Bütün öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Fashion Design, Fashion management, Fashion Styling, Furniture design, Graphic Design, IED, Interior Design, Jewelry Design, Photography and Visual Design, Product Design, Vera Eğitim, Visual design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın