NABA Üniversitesi Yüksek Lisans Bursları

NABA Üniversitesi – Milano İtalya

Yüksek Lisans Bursları

Toplam 25 kişiye %50 burs verilecektir. Bursun verileceği bölümler şöyle:

Master ProgramıEğitim Süresi
Creative Advertising1 yıl
Photography and Visual Design1 yıl
Contemporary Art Markets1 yıl
Communication Design2 yıl
Interior Design2 yıl
Product and Service Design2 yıl
Social Design2 yıl
Fashion Design2 yıl
Textile Design2 yıl
New Technologies for Arts2 yıl
Visual Arts and Curatorial Studies2 yıl

Bütün master programlarının başlangıç dönemi Ekim 2021’dir. Kazanılan burs başka bir başlangıç dönemine devredilemez. O yüzen başvuracak olan öğrenciler Ekim 2021’de mastera başlayabilecek durumda olmalıdır. Her öğrenci sadece bir master programına başvuru yapabilir.

Yüksek lisans ücretleri 2021 – 2022 akademik yılı için:

MasterNormal ücretBurslu ücret
1 yıllık master19000€9500 €
2 yıllık master (tek yıl için)18200 €9100 €

Yukarıdaki ücretler non EU öğrenciler içindir. EU pasaportuna sahip öğrenciler fiyat bilgisi için bize yazabilir: vera@veraedu.com İki yıllık yüksek lisanslarda 2. yıl bursun devam etmesi için belli bir ortalama şartı gerekmektedir.

Burs Takvimi

Son başvuru tarihi16 Nisan 2021
Kazananların açıklanması27 Nisan 2021
Kazananların kayıt olması4 Mayıs 2021

Kazananlar email yoluyla bilgilendirilecek.

Başvuru Şartları:

Her bölüm için ayrı bir proje hazırlanması isteniyor. Proje konularını bizden CV’nizi içeren bir emaille (vera@veraedu.com) veya yazının sonundaki formu doldurarak isteyebilirsiniz.

Proje dışında hazırlanması gereken belgeler şöyle:

  • CV
  • Portfolio
  • Transcript
  • Diploma veya üniversite son sınıfta olduğunu gösteren öğrenci belgesi
  • Pasaport
  • Burs başvuru formu (vera@veraedu.com’dan isteyin)
  • Motivasyon mektubu

Proje Konuları:

Burs için hazırlanması gereken proje konularının özet bilgilerini önümüzdeki günlerde tek tek bloğumuzda bulacaksınız. Her ne kadar Türkçe kısaca özetlemeye çalışsak da, metinlerin yoruma dayalı olmasından mutlaka orjinal yarışma metinlerini bizden isteyin. CV’nizi içeren bir emaille bize yazabilirsiniz: vera@veraedu.com

Vera Eğitim, NABA’nın 13 yıldır resmi Türkiye temsilcilik ofisidir. Öğrencilerimizden hiçbir aşamda ücret almayız. Burs yarışmasına katılmak isteyen öğrencilerle beraber düzenli bir çalışma yürütüyoruz. Portfoliolarını revize edilmesi ve projelerin hazırlanması aşamasında birlikte brainstorming yapıyoruz. NABA ile ilgili her türlü sorunuz için bize çekinmeden yazabilirsiniz. Son olarak pandemi dönemi daha çok burs verildiğini ve bu dönemin fırsata çevrilme imkanı sağladığını hatırlatalım. Katılacak öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Communication Design, Contemporary arts markets, Creative Advertising, Fashion Design, Interior Design, NABA, Photography and Visual Design, Service Design, Vera Eğitim, Visual Arts and Curatorial Studies, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın