Domus Academy Interior Design master burs yarışması

Domus Academy’nin Eylül 2021 başlangıçlı Interior and Living Design master programı için bütün öğrencilerimizin beklediği burs yarışması açıldı. Bu seneki yarışma sponsorumuz Lissoni and Partners isimli mimarlık ve tasarım firması. Her zaman olduğu gibi, ilk olarak öğrencilerimize yarışmaya sponsor olacak olan firmayı detaylıca incelemelerini tavsiye ediyoruz. Bu firma hangi işlerde yer almış, kurucusu kim, genel tasarım anlayışı ve çizgisi nasıl? Kendinize böyle bir başlangıç şablonu çıkardıktan sonra proje konusuna odaklanabilirsiniz.

Bu seneki yarışmada da ödüller aynı: %60, %50 ve %40. Ayrıca mansiyon ödülleri var. Domus’un yıllık eğitim ücreti 29.000 Euro. Yarışmaya son başvuru tarihi 9 Nisan 2021.

Burs takvimi şu şekilde:

Bursa son başvuru tarihi9 Nisan 2021
Sonuçların açıklanma tarihi10 Mayıs 2021
Masterın başlangıç tarihi30 Ağustos 2021

Burs miktarları ve okul ücreti şu şekilde:

%60 burs ile okul ücreti11.600 Euro
%50 burs ile okul ücreti14.500 Euro
%40 burs ile okul ücreti17.400 Euro
%20 burs ile okul ücreti23.200 Euro

Proje dışında CV, motivasyon mektubu, transcript, öğrenci belgesi gibi ek belgeler ve portfolio da göndermek gerekiyor. Zaman oldukça uzun gibi dursa da, sayılı gün hızlı geçiyor. Bu aşamada da tavsiyemiz proje öncesinde diğer belgeleri hazır edip göndermeniz.

Proje konusuna gelecek olursak, yarışma metninin orjinalini mutlaka bizden isteyin. Aşağıdaki formu doldurarak metni isteyebilirsiniz. Yoruma dayalı olduğundan sizin okumanız çok önemli. Ana hatlarıyla bahsetmek gerekirse, adaylardan 57 ila 75 metrekare aralığında bir iç mekan tasarlaması isteniyor. Bu mekanı tasarlarken yakın gelecekte “Nerede yaşayacağız? Nasıl yaşayacağız?” sorularını baz almanız isteniyor. “Ev ve yuvayı tasarımsal anlamda ayıran unsurlar nelerdir? Evdeki mahremiyet alanlarımız ve ortak alanlarımız? Yeni modüler alanlar yaratmak istersek, bunlar nasıl olmalı?” Bütünün bir parçası olarak “Ev” i düşünmemiz isteniyor.

Vera Eğitim’in bu süreçte rolü ne olacak diye merak edecek olursanız, biz Vera Eğitim olarak burs yarışmasına başvuracak olan öğrencilerimizle birlikte brainstorming yapıyoruz. Önceki senelerde burs kazanan projelerde biriktirdiğimiz deneyimi sizlerle paylaşıyoruz. Hazırlanılan her evrakta ve her aşamada birlikte bir takım çalışması yürütüyoruz. Sorularınız ve merak ettikleriniz için bize email gönderebilirsiniz: vera@veraedu.com bilgi@veraedu.com

Burs metni için aşağıdaki formu doldurun. Şimdiden herkese başarılar dileriz.

Vera Eğitim, Domus Academy Türkiye resmi temsilcilik ofisidir.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Domus Academy, Interior Design, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın