Yetişkinlerin Yalan Hayatı

Bugün sizlere bir kitap önerisi ile geliyorum. Elena Ferrante’den Yetişkinlerin Yalan Hayatı.

Elena Ferrante son yıllarda popüler olan İtalya’nın Napoli şehrinden yazar. Bir çok kitabı Türkçe’ye çevrildi. Hatta diziye dönüştürülen de var. Netflix’ten araştırıp izleyebilirsiniz. En son NABA’nın Roma kampüsünün açılışına ve yıllık toplantımıza gittiğimizde aylardan Şubat’tı. Tam corona salgını başlamadan önce. O zaman Türkçe’ye de Benim Olağanüstü Akıllı Arkadaşım adıyla çevrilen Un’amica geniale kitabının İtalyancasını almıştım. Elimde o kadar çok kitap var ki, okumaya sıra gelmedi. Normalde kitap okumayı çok seven ben, bu dönemde kitaplara çok az zaman ayırabiliyorum. Bunun için de oldukça üzgünüm. Neyse konumuz olan kitaba geri dönersek, ona bu haftasonu sokağa çıkma yasağıyla beraber başladım. Çok heyecanlı ve sürükleyici başladı benim için. Eğer bugünlerde ne okusam diye düşünüyorsanız, yürekten tavsiye ediyorum.

Bir de kitap tutkunları için bir önerim daha var. Kendisi de bir İtalyan Lisesi mezunu olan Ege Soley, instagram hesabı @egemuga üzerinde kitap üzerine söyleşiler yapıyor. Ocak ayının kitabı bu kitap olacak. Katılmak isteyenler için eğlenceli bir aktivite olabilir, herşeyin dijitale döndüğü bu dönemde…

http://www.italyada.net, Vera Eğitim’in bloğudur. vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü, İtalyan Lisesi Anıları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın