Sömestr için online tasarım kursları

Pandeminin getirdiği şaşkınlığı hala üzerimizden atamadık. Özellikle biz eğitim sektöründekiler. Bir anda gelişen ani değişiklikler, bizleri rutin dışı işlere ve düzeltmelere yönlendirdi. Belirsizliklerin yarattığı “Ne yapacağım? Nasıl yapacağım?” duygusu çocuğu olan herkesi etkiliyor. Yuva seviyesinden master seviyesine.

Böyle bir dönemin getirdiği güzelliklerden/avantajlardan biri oldu online kısa kurslar. Yıllardan beri talep alırız online eğitimlerle ilgili. Fakat temsilcisi olduğumuz İtalyan üniversitelerinden hiç biri bu tarz online eğitimler sunmazdı. Covid ile beraber, hep sorulan online eğitimlere kavuşmuş olduk.

Milano’da bulunan NABA Üniversitesi 18 Ocak – 29 Ocak 2021 tarihleri arasında aşağıdaki online kursları açtı:

Fashion Image & Styling 1 (introductory)

Fashion Image & Styling 2 (intermediate)

Interior Design 2 (intermediate)

Interior Design for Hotels (advanced)

Başlangıç (introductory) seviyesinde olan eğitimleri lise öğrencilerine tavsiye ediyoruz.

Bu kursun ne gibi avantajı olabilir diye soracak olursanız, kendime göre yanıtlayayım:

  • Uzun süredir, biz ebeveynler, çocuğumuz hangi yaşta olursa olsun, evlatlarımızın eskisi gibi eğitim alamadığından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Acaba boşa vakit mi öldürüyorlar, okullarda verilen uzaktan eğitim yeterince faydalı oluyor mu, gibi sorular hepimizde var. Böyle bir dönemde, (Geçen yaz da bütün yaz kursları kapalı olduğundan yurtdışına gitme imkanı olmadı. ) İtalya’da verilen eğitime katılmak, boşa geçen zamanı telafi etmek adına hem bilgi birikimi olarak, hem de zamanı verimli değerlendirmek adına faydalı olacaktır.
  • Maddi avantajlar: NABA’nın yaz kursu ücretleri 2 haftalık program için gecen senelerde 1800 Euro civarındaydı. Konaklama, yaşam masrafı, uçak, vize ve pasaport gibi giderler de eklenince ödenen meblağ 3000 Euro’yu geçiyordu. Şimdi aynı eğitimi 750 Euro’ya almak mümkün oldu. Bu kurs süresinde de yine İtalya’da olduğu gibi hafta içi her gün 1 ders yapılıyor. Ders 2 saat sürüyor ve canlı. Banttan kayıt şeklinde değil. Günün geriye kalan saatinde kayıtlı ders, worshoplar oluyor. 2 haftanın sonunda mutlaka bir bitirme projesi hazırlanıyor.
  • Güçlü bir CV’ye sahip olmak, lise zamanında başlıyor. NABA’daki online kursa katılan ve başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım sertifikası veriliyor.
  • Kursun tarihleri bu sene şanslıyız ki bizim sömestr ile çakışıyor. Okulun son haftası (genellikle sınavlar bitmiş olur) ve sömestrin ilk haftasını kapsıyor.
  • Başlangıç seviyesinde olan Fashion Image and Styling kursunu özellikle Lise 2 ve Lise 3 öğrencilerine tavsiye ediyoruz. Üniversitede moda eğitimi almak isteyen öğrenciler için şimdiden NABA’yı tanımak, bu eğitimin onlara uygun olup olmadığına karar vermek açısından faydalı olacak.

İlgilenen öğrenciler bize vera@veraedu.com adresinden ulaşabilirler, veya aşağıdaki formu doldurarak direk bilgi isteyebilirler.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Fashion Styling, NABA, Vera Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın