IULM Üniversitesi Milano (2)

Dün başladığımız IULM Üniversitesi yazı dizisinde bugün detaylı ders programı hakkında bilgi vereceğiz. İlk yazıyı okumak isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilir:

IULM Üniversitesi’ndeki İngilizce tek lisans programı Corporate Communication and Public Relations. Programın adı böyle de olsa ders içeriklerine baktığımızda ülkemizdeki halkla ilişkilerden ziyade daha çok pazarlama, reklamcılık, psikoloji, sosyoloji, dijital medya vb gibi derslerin öne çıktığını görüyoruz. Oldukça güncel ve dönemin gerekliliklerine uygun bir branş.

Şimdi yıl yıl ders programlarına bakalım. İşte ilk yılın ders programı:

IULM 1. yıl Ders Programı

İlk sene alınan dersler medya, işletme/yönetim, kurumsal iletişim, bilgisayar bilimleri ve dijital yenilikler, tüketim kültürü ve sosyoloji, reklamcılık ve profesyonel İngilizce gibi tercüme edebiliriz. Alınan derslerin detaylı içeriklerini de bölüme başvuran öğrencilerimizle paylaşıyoruz.

Yukarıda 2. yılın, aşağıda ise 3. yılın ders programlarını göreceksiniz. 2. yıl daha çok Pazarlama konusuna odaklanıyor. İstatistik, pazarlama teknikleri, pazar analizi, yine güncel konulara ağırlık veren dijital çağın topluma etkisi üzerine bir ders ve kendini ifade etmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulayan profesyonel yazım teknikleri ile professional Ingilizce dersleri. Son sene ise yine bir şirketin bel kemiği departmanlarından İnsan Kaynakları, kurum kültürü ve biraz kurumsal hukuk alanlarında dersler veriliyor.

Programın içeriğine baktığımda kendi yaptığım MBA’e benzettim. Farkları IULM’un programında sosyal medya, dijitallik gibi derslerin bulunması, pazarlama ve tanıtımın daha baskın olması ve klasik bir işletme yüksek lisansında bulunan üretim, verim veya finans derslerinden muaf olması.

Bu yazının sizlere faydalı olacağını umuyorum. Üniversite seçiminde aileler çocuklarını gönderecekleri ülkeye karar vermiş olsalar bile. öğrenciler hangi bölümde okumak istediklerine emin olamıyorlar. Çoğu zaman bölüm isimleri de ışık tutmuyor. Oysa ders programlarına bakmak her zaman faydalı. Ders programındaki ders isimlerinden bağımsız kendi yorumlarımı da katmaya çalışarak anlatmaya çalıştım. Umarım bu yazım size yardımcı olmuştur.

Sorularınız ve her türlü bilgilendirme için vera@veraedu.com adresine IULM konulu email gönderebilirsiniz veya sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Vera Eğitim, IULM Türkiye resmi temsilcisidir. Süreç boyunca bütün hizmetlerimiz ücretsizdir.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı IULM, Public relations and corporate communication, Strategic communication, Vera Eğitim, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın