IULM Üniversitesi Milano (1)

Geçen hafta IULM ile Zoom toplantımız vardı. Malum artık yıllık toplantılar için İtalya’ya gidemiyoruz, bütün görüşmeler uzaktan gerçekleşiyor. Döneme uyum sağladık bile.

Sizler için güncel bilgileri öğrendik, Türkçe özetlerini çıkardık. Bloğumuzda ardada bir yazı dizisi oluşturup paylaşacağız.

Bugünkü yazımız İtalya’da İngilizce dilinle iletişim, medya, pazarlama, halkla ilişkiler ve bunun gibi alanlarda üniversite okumak isteyenler için.

IULM pazarlama ve iletişim alanında İtalya’nın en iyi üniversitesi. Yıllardır sadece İtalyanca olarak üniversite eğitimi verdiğinden genellikle İtalyan Lisesi öğrencilerinin tercih ettiği bir okul olarak kaldı ve ülkemizde fazla bilinirliği olmadı. Şimdi İngilizce lisans programının da başlamasıyla ve diğer tasarım üniversitelerine göre neredeyse 3’te bir fiyata sahip olmasıyla daha çok popüler olacağına emin gibiyim. Lafı fazla uzatmadan IULM’un İngilizce lisans programı ile ilgili bilgi vermeye geçeyim:

İngilizce lisans bölümünün adı Corporate Communication and Public Relations. Üniversite İtalya’da 3 yıl sürüyor. Yıllık ücret 8400 Euro:. Başvuru için CV, motivasyon mektubu, öğrenci belgesi, IELTS (min 5.5), transcript ve pasaport gerekiyor. Evraklar 1 hafta içerisinde değerlendiriliyor ve ön elemeyi geçen öğrenciler online sınava girme hakkı kazanıyorlar. Başvurular birkaç hafta içerisinde açılacak. Aralık ayının ortası gibi. Sınavı geçenler enrollment fee’yi ödeyerek yerlerini garantiliyorlar. Süreç kabaca bu şekilde oluyor.

Sınav nasıl diye merak edenler için, mantık ve okuma anlama sorularından oluşan, yazılı bir sınav.

Bunların dışında önemli bir bilgiyi daha paylaşalım. IULM’un talebi değil bu, İtalya’da üniversite okuyacak olan bütün öğrenciler ülkemizde üniversite sınavına girmeli, barajı geçmeli, yani 4 yıllık herhangibir üniversiteye girebilir nitelikte olmalıdır. Bu konsolosluğun yani İtalyan hükümetinin şartıdır.

IULM ile ilgili detaylı ders programını edinmek, herhangi bir sorunuzu sormak için çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vera Eğitim IULM remsi Türkiye temsilcilik ofisidir. Bütün hizmetlerimiz ücretsizdir. vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı IULM, Public relations and corporate communication, Strategic communication, Vera Eğitim, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın