Istituto Marangoni portfolio değerlendirme – 25 KASIM 2020

Istituto Marangoni’de üniversite okumak isteyen (Fashion, Design ve Art alanlarında) öğrenciler için güzel bir haberimiz var. Her sene Istituto Marangoni ve Vera Eğitim olarak gerçekleştirdiğimiz “Portfolio Review” etkinliğimizi bu sene pandemiden dolayı online platforma taşıdık. Bu seneki etkinliğimiz Vera Eğitim öğrencileri için online olarak yapılacak.  

Etkinlik tarihi ve saati: 25 Kasım Çarşamba günü Türkiye saati ile 15:00’de başlayacak.

Etkinlik için randevu oluşturan öğrenciler etkinlikten bir hafta öncesinde portfolyolarını (ve diğer başvuru evraklarını) bize iletiyorlar. Etkinlik günü her öğrenciye yarım saatlik zaman dilimi ayrılıyor. Görüşmeler Skype üzerinden yapılıyor. Öğrencilerimizin portfoliolarını görüşmeden bir gün önce okula iletiyoruz. Yetkili portfolioları inceliyor, notlarını alıyor, çalışıyor. Ertesi gün görüşme günüde öğrencimize portfoliosu hakkında bilgiler veriyor. Eklemesi gereken, düzeltmesi gereken yerleri söylüyor. Eksiği olmayanlara da bu şekilde başvurularını yollayabileceğini söylüyor.

Istituto Marangoni 2021/2022 dönemi program listesi ve eğitim ücretleri belli oldu ve başvurular başladı. Siz de “Portfolio Review” etkinliğine katılıp vakit kaybetmeden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Etkinliğe katılmanın en önemli avantajları şöyle:

Erken başvuru imkanı: Kasım ayı içerisinde başvurunuzu iletmiş, Aralık ayı itibariyle yanıtınızı almış oluyorsunuz. Böylece belirsizliğiniz kalkmış oluyor. Kabul alanlar okuldaki yerini garantilemiş oluyor. İtalyancaya yönelebiliyor, ya da İngilizcesi yetersiz ise ona zaman ayırabiliyor. Noel öncesi, kontenjanlar henüz dolmamışken kabul almak daha kolay olduğundan erkenden başvurunuzu tamamlamış oluyorsunuz.

Portfolio değerlendirme: Portfolionuzu birebir okulun ön kabulunden sorumlu yetkilisine gösterme imkanını kanıksamamak gerekir. Size eksiklerinizi söyleyecek, ona göre başvurma aşamasında risklerinizi minimize etmiş olacaksınız.

Son olarak merak edenler için Vera Eğitim, Istituto Marangoni’nin resmi Türkiye temsilcilik ofisi olduğundan öğrencilerimizden bir ücret almadığımızı belirtmiş olalım. İtalya’da Üniversite Eğitim ile ilgili her türlü sorunuz için Vera Eğitim’e yazabilirsiniz. Şimdiden başarılar diliyoruz. Etkinlik kaydı için vakit kaybetmeden aşağıdaki formu doldurup bize iletin ve online “Portfolio Review” etkinliği için hemen yerinizi ayırtın.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Accessory Design, Bag Design, Bölümler, Brand Management, Fashion business, Fashion Buying, Fashion Design, Fashion management, Fashion Styling, Graphic Design, Interior Design, Jewelry Design, Marangoni, Product Design, Vera Eğitim, Visual design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın