NABA portfolio değerlendirme – EKİM 2020

Pandemi ile birlikte hayatımızda bir çok şey değişti. Her sene Ekim ayında Suadiye Oteli’nde düzenlediğimiz NABA Üniversite başvuruları bilgiledirme ve portfolio değerlendirme etkinliğimiz bu sene online platforma taşındı.

Instagram hesabımız @veraegitim üzerinde ara ara duyurusunu yapıyoruz. Bu seneki etkinlik de bugün şu saatlerde gerçekleşiyor. Instagram hesabında uzun uzun yazmak mümkün olmuyor. “NABA Portfolio Değerlendirme” başlığı ile duyurduğumuz etkinlik neyi kapsar biraz detaylı anlatalım istedim.

NABA’da 2021- 2022 akademik yılında üniversite okumak isteyen öğrenciler etkinlikten bir hafta öncesinde bize bütün belgelerini iletiyor. Öncelikli olarak da portfoliolarını. Etkinlik günü her öğrenciye yarım saatlik zaman dilimi ayrılıyor. Görüşmeler Skype üzerinden yapılıyor. Öğrencilerimizin portfoliolarını görüşmeden bir gün önce okula iletiyoruz. Yetkili portfolioları inceliyor, notlarını alıyor, çalışıyor. Ertesi gün görüşme günüde öğrencimize portfoliosu hakkında bilgiler veriyor. Eklemesi gereken, düzeltmesi gereken yerleri söylüyor. Eksiği olmayanlara da bu şekilde başvurularını yollayabileceğini söylüyor.

Etkinliğe katılmanın en önemli 3 avantajı şöyle:

Erken başvuru imkanı: Ekim ayı içerisinde başvurunuzu iletmiş, Kasım ayı itibariyle yanıtınızı almış oluyorsunuz. Böylece belirsizliğiniz kalkmış oluyor. Kabul alanlar okuldaki yerini garantilemiş oluyor. İtalyancaya yönelebiliyor, ya da İngilizcesi yetersiz ise ona zaman ayırabiliyor. Noel öncesi, kontenjanlar henüz dolmamışken kabul almak daha kolay olduğundan erkenden başvurunuzu tamamlamış oluyorsunuz.

Portfolio değerlendirme: Portfolionuzu birebir okulun ön kabulunden sorumlu yetkilisine gösterme imkanını kanıksamamak gerekir. Size eksiklerinizi söyleyecek, ona göre başvurma aşamasında risklerinizi minimize etmiş olacaksınız.

Başvuru ücretinin ödenmemesi: Bu etkinliğe başvurusunu yetiştiren öğrenciler, (Vera Eğitim NABA’nın resmi Türkiye partneri olarak rica ettiğimiz bir ayrıcalık) başvuru ücreti olan 100 Euro’nun ödenmesinden muaf oluyorlar.

Bu seneki etkinliğimiz için bütün başvurular doldu. Her etkinlikte en fazla 10 öğrenci kabul ediyoruz. Bir sonraki etkinliğimizin tarihi belli olur olmaz sizlerle paylaşacağız. Bekleme listesine adını yazdırmak isteyen öğrenciler bize vera@veraedu.com adresine “Bekleme Listesi NABA” konulu bir emaille ulaşabilirler. Bu email üzerinden evraklarınız birlikte hazırlamaya başlayacağız ve sizi bir sonraki görüşmeye hazır edeceğiz. Son olarak merak edenler için Vera Eğitim, NABA’nın resmi Türkiye temsilcilik ofisi olduğundan öğrencilerimizden bir ücret almadığımızı belirtmiş olalım. İtalya’da Üniversite Eğitim ile ilgili her türlü sorunuz için Vera Eğitim’e yazabilirsiniz. Şimdiden başarılar diliyoruz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Drawing and painting, Fashion Design, Graphic Design, Interior Design, NABA, Painting and Visual Arts, Product Design, Vera Eğitim, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın