Yeni haber: Design for food

En eski takipçilerimiz ve eskiden beri temsilcisi olduğumuz okullarımız bilir, spesifik bölümlerin tanıtımına çok emek harcarız. Çünkü 15 yıllık “İtalya’da Üniversite ve Master Eğitimi” deneyimimizde şunu gördük ki insanlar hangi seçenekleri olduğunu bilmiyor. O yüzden bizde de alışagelmiş moda tasarımı, iç mimarlık vb gibi standart bölümlere yöneliyorlar. Oysa bilseler ki daha spesifik alanlarla uzmanlaşabilecekler, o alana yönelmeyi isteyecekler. O yüzden yacht design, interaction design vb gibi niş bölümleri size bloğumuzda ve öğrenci görüşmelerimizde hep anlatmaya çalıştık.

Bu spesifik bölümlerden bir tanesi de Food Design, ya da Politecnico di Milano Polidesign Üniversitesi’ndeki adıyla Design for Food.

Bu bölüm daha önce sadece SPD Üniversitesi’nde vardı ve bu bölüme her sene öğrenci yolladık. Çok farklı branşlardan gelen ve bu alanda master yapan öğrencilerimiz oldu. Şimdi Politecnico di Milano’da da bu bölümün açılması birçok öğrenciyi sevindirecektir. Politecnico di Milano ülkemizde kıymeti bilinen, eski bir üniversite.

Masterın genel hatlarına bakacak olursak, 1 yıl süren ve İngilizce dilinde bir eğitim. 60 ECTS yani denkliği var, yani staj veriyor mutlaka her öğrencisine. Daha da güzeli Piemonte’deki meşhur città slow kavramının yaratıcısı Università degli Studi di Scienze Gastronomiche ile işbirliği ile yürütülen bir master. Bu anlamda akademik kadrosu ve sunacağı yan imkanlar ile şimdiden ne kadar başarılı bir program olacağı belli. Masterın başlangıç terihi Ocak 2021. Bilgi almak isteyen öğrenciler vera@veraedu.com adresinden bize yazabilirler.

Son olarak blogumuzu ilk defa ziyaret edenler için Vera Eğitim, sadece “İtalya’da Eğitim” alanında hizmet veren, 20’yi aşkın üniversitenin resmi Türkiye irtibat bürosu olarak hizmet veren bir firmadır. Danışmanlık hizmetlerimiz ücretsizdir.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Food Design kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın