Ofisimizin şans ve bereket objeleri

Her ne kadar pandemiden ötürü bütün görüşmelerimizi online yapsak da, ofisimize gelen herkes “Buranın enerjisi ne güzel böyle” diye tepki verir. Huzurlu çalışma ortamı, bol ışıklı ve aydınlık bir salon ve klasik eğitim danışmanlık ofislerinin ortamından farklı ev sıcaklığı veren şahsına münhasır bir yerdir ofisimiz. Bu farklılık aslında minik detaylarda gizli.

Ofisten içeri adım attığınızda salonun girişindeki kolonda tamamı İtalya seyahatlerinden edinilmiş şans, bereket, sağlık, başarı, kötülüklerden koruma gibi anlamları olan objeler karşılar sizi ve bizi her günün sabahı.

Bunlardan ilki Sicilia’dan bizzat aldığım trinacria. Mitolojik bir kahraman. Bloğumuzda trinacria ile ilgili detaylı bir yazı olacaktı. Linkini bulmaya çalışayım:

Ofisimizi kötü gözlerden koruyan trinacria’dan hemen sonra çok sevdiğim bir arkadaşımın Capri Adası’ndan getirdiği Felicità seramiği var. El yapımı bu seramik hem çok zarif ve canlı ofise renk katıyor, hem arkadaşımın sevgisini barındırıyor, hem de Capri havasını estiriyor. Felicità mutluluk demek.

Ofisimize mutlu ortam sağlayan bu güzel sanat eserinin hemen altında ise yine çok sevdiğim bu sefer meslektaşım diyeceğim Chiara’nın hediyesi “Pace e bene” mini tablosu var. Pace barış ve huzur demek. Bene ise iyi. Ben pace e bene’yi iyilik sağlık olarak tercüme etmeyi seviyorum. Sağlık derler ya öncelikli, ardından da huzur, yani iç dinginlik. İşte tam böyle.

Bu son duvar süsü ise Floransa şehrinden. Daha buna benzer bir çok obje var ofisimize enerji katan, güzel düşünceler, duygular taşıyan uzaklardan. Nazar boncuğu, hoşgeldiniz yazısı, cam işi nar, minik kırmızı biberler. Bunları da başka bir yazıda anlatalım.

Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı bir hafta dileğiyle Vera Eğitim’den kucak dolusu sevgiler…

Vera Eğitim, İtalya’da Üniversite ve Master eğitimi alanında 15 yıllık deneyim, vera@veraedu.com, Bostancı Istanbul ve İzmir, http://www.veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Vera Eğitim, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın