Vera Eğitim’de seneye başlangıç

Eylül ayı’nın ortasına geldik bile. Bu sene okulların açılması tam hissedilmedi. Neyse ki mevsim İstanbul’da kendini gösteriyor da sonbaharın gelmiş olduğunu anladık.

Eylül ayı Vera Eğitim olarak sevdiğimiz bir ay. Yazın rehavetini ve düzensizliğini geride bıraktığımız, yeni başlangıçlara heveslendiğimiz bir ay.

Bu sene de önce İstanbul ofisimizde detaylı bir temizlik yaptık. Bahar temizliği. Bizde her sene güncellenen okul katalogları, senenin başında elden geçirilir. Güncelliğini kaybetmiş, broşürler, başvuru formları, özetler ve aklınıza gelmeyecek bir sürü evrak ayıklanır. İşte bugünlerde böyle bir telaş içindeyiz.

Diğer yandan bu Ekim ayında İtalya’da üniversiteye veya mastera başlayacak olan öğrencilerimizden vize prosedürleri devam edenler var. Yani İtalya eğitim vizesi işleriyle meşgulüz. Bir de Domus Academy’nin Şubat başlangıçlı master programları için açılan burs yarışmalarını duyurmakla, yarışma için hazırlanması gereken projelerin kısa özetlerini çıkarmakla meşgulüz. Metinleri biz ne kadar çalışırsak, ne kadar araştırırsak öğrencilerimize o kadar bilgi verebiliyoruz. Kimi zaman ilham veriyoruz, motivasyon kaynağı oluyoruz. Kimi zaman birlikte beyin fırtınası yapıp, zihinlerimizde yeni pencereler açıyoruz.

Bir güzel haber de bu hafta Tuğba’dan geldi. En çok red veren üniversitelerden biri olan FIDI, Florence Institute of Design International’dan Interior Design masterına kabul aldı. Yakında instagram hesabımızda (@veraegitim) duyurmuş oluruz.

İşte bizden haberler böyle bu hafta, inşallah sizlerde de herşey yolundadır.

Vera Eğitim, vera@veraedu.com, Istanbul ve Izmir, http://www.veraedu.com, İtalya’da Eğitim

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, FIDI, İtalya eğitim vizesi, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın