Domus Academy Fashion Management masterı için burs imkanı

Domus Academy’yi takip edenler bilir. Senede iki defa öğrenci alır. Eylül ve Şubat aylarında. Ve her başlangıç dönemi için mutlaka bir burs yarışması açar. Bu Şubat 2021 dönemi için de burs yarışması açıldı. Domus’u adını duyanlar ama eğitim sistemini bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Domus’un master programları 60 ECTS ve staj garantili. Toplam 12 ay sürüyor ve İngilizce dilinde. Okul Milano’da Navigli bölgesinde yer alıyor. Eğitim sistemi 5 modülden oluşuyor. Son modül staj. İlk dört modül ise firmalarla yapılan projelerden oluşuyor. Yani tamamen uygulamaya yönelik,iş hayatına kapılar açan bir master programı. Bu masterın normal ücreti 29000 Euro.

Yarışmanın konusuna geçmeden önce tarihleri ve sizin için özetlediğimiz bilgileri paylaşayım:

Burs takvimi şu şekilde:

Bursa son başvuru tarihi23 Ekim 2020
Sonuçların açıklanma tarihi29 Ekim 2020
Masterın başlangıç tarihi15 Şubat 2021

Burs miktarları ve okul ücreti şu şekilde:

%60 burs ile okul ücreti11.600 Euro
%50 burs ile okul ücreti14.500 Euro
%40 burs ile okul ücreti17.400 Euro
%20 burs ile okul ücreti23.200 Euro

Yarışmanın sponsoru 10 Corso Como isimli concept store. Milano’ya turistik amaçlı gidenler aşina olacaktır. Ön bahçesinde kafesi olan, satın alma dışında farklı deneyimler sunan bir mağaza. Bünyesinde farklı markaları barındırıyor. Yarışmaya katılacak adaylara sorulan soru şu, 10 Corso Como’nun bir sonraki işbirliği nasıl olmalı? Ürünleri online olarak satılan bir firma seçip, bu marka ve 10 Corso Como için pazarlama planı çıkartılacak. İstenilen çalışma hem fiziki hem de dijital ortamlar için ayrı ayrı düşünülmeli. Hem feasible olmalı, hem de orjinal olmalı. Adaylar 10 Corso Como’nun kurum kültürünü iyi araştırmalı, ayrıca global lüks ürün pazarıyla ilgili araştırmalarına yer vermeli. Yarışma metni toplam 2 sayfadan oluşuyor. Çoğu bölüm yoruma açık. Bloğumuzda özet bilgi vermeye çalışıyoruz. Fakat orjinal metni mutlaka bizden edinmenizi ve kendi yorumlamanıza göre çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Vera Eğitim olarak her zaman sizinle fikir alışverişi yapmaya hazırız. Hatta bundan memnuniyet duyuyoruz. Karşılıklı muhakeme yaparkken çok güzel fikirler ortaya çıkıyor. vera@veraedu.com veya bilgi@veraedu.com mail adreslerimiz. Yarışmaya katılacak bütün öğrencilerimize başarılar dilerken, Vera Eğitim’in Domus Academy Türkiye resmi temsilcilik ofisi olduğunu hatırlatalım. Danışmanlıktan, başvuruya, eğitim vizesinin çıkmasına kadar hiç bir aşamada bize ücret ödenmiyor.

Sorularınız, basvuru formu, yarışma metni ve diğer merak ettikleriniz için formu doldurmanız yeterli. Bol şans!

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, Fashion management, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın