Service Design masterı burs yarışması

İtalya’da master yapmak isteyen öğrencilerin tercihlerinde ilk sırada olan Domus Academy’nin Service Design master programı için burs yarışması duyuruldu.

Service Design son yıllarda öne çıkan ve aranılan bir yandan da çok da fazla bilinmeyen bir branş. Bir hizmetin veya sürecin tasarlanması gibi tanımlamaya çalışayım bu bölümü. Milano’da okulda katıldığım tez sunumları, Domus’tan akadmeisyenlerin ülkemize geldiğinde anlattıklarında öğrendiğim kadarıyla şu örnekleri verebilirim. Somut örnek her zaman daha açıklayıcı oluyor. Bir hastanede içeri girdiğiniz andan information deskten yukarıya hasta odasına çıkana kadar olan sürecin tasarlanması. Service Design’ın nasıl bir bölüm olduğunu ana hatlarıyla anlattıktan sonra şimdi sıra burs yarışmasında.

Öncelikle son başvuru tarihi 23 Ekim, sonuçların açıklanması ise 29 Ekim 2020. Master eğitimi Şubat 2021’de başlıyor. Eğitim dili İngilizce. 1 yıl sürüyor ve staj garantili. Her öğrencisine mutlaka staj organize ediyor. Okulun normal ücreti 29000 Euro. %20 ila %60 arasında burs oranları var. Yani burs ile ücret 23 200 ile 11 600 Euro arasında olacak. Detaylı bilgi için bize yazabilirsiniz: vera@veraedu.com

Gelelim en heyecanlı kısma, proje konusuna. Orjinal yarışma metnini katılacak olanlar bizden istemeyi unutmasın. Burada sadece kendi yorumlamamız içeren kısa bir özet paylaşıyoruz. Son yıllarda iyi yaşam felsefesi, düzenli beslenme, meditasyon ve fit olma kavramları çok popülerleşti. Ve insanlar genellikle bunu fit olma amacının dışında bir de gruba dahil olma, bir yaşam felsefesi haline getirme amacıyla yapıyorlar. Adaylardan mahalle ölçeğinde sağlıklı yaşam felsefesini pazarlayacak bir hizmet geliştirmeleri isteniyor.

Son olarak bir de kişisel fikrimizi ekleyelim. Pandemi sonrası yurtdışına çıkmaya çekinen öğrenci sayısı çok olduğundan, İtalya’daki üniversiteler özellikle yabancı öğrencilere daha sık ve daha kolay burs vermeye başladı. Bazı fırsatlar hayatta sınırlı defa karşımıza çıkar. Eğer uzun süredir İtalya’da master yapmayı hayali kuruyorsanız, burs yarışmasına katılmanızı tavsiye ederiz. Birlikte brainstorming ve fikir alışverişi yapmak üzere, yarışmaya katılacak arkadaşlardan telefon ve emaillerini bekliyoruz. Şimdiden bol şans!

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın