Domus Academy Product Design master bursu

Domus Academy Şubat başlangıçlı master programları için burs başvuruları açıldı. Service Design bursundan sonra sıradaki yazımız Product Design masterı ile ilgilenenler için.

Product Design burs yarışması için sponsor firma Alessi. Proje konusu: “New Kitchen Rituals: Innovative Kitchen Utensils and Tabletop Objects”. Burs metninde gündelik yaşamımızın sürekli değiştiği tarihi bir dönemde olduğumuzdan bu sebeple ev içindeki rutin ve basit sayılan şeylerin artık önemli olduğundan bahsetmiş. Buradan yola çıkarak insanların artık mutfakta birşeyler hazırlamalarının, yemek pişirmelerinin bir sosyalleşme olduğunu vurgulamış. Ve bursa katılanlardan Alessi markasının da kimliğini göz önünde tutarak yemeği hazırlama ya da tüketme aşamasında kullanılabilecek bir mutfak eşyası / masa üzeri objesi tasarlamaları istenmiş. Konu çok zevkli ve güncel. Hepimiz bu dönemde evdeyken en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biri de mutfaktı. Bu açıdan kendi deneyimlerinizi de düşünebilir, kendi tecrübelerinizden de yola çıkabilirsiniz. Tabi ki konu yoruma açık olduğundan orjinal metni mutlaka bizden isteyin. (bilgi@veraedu.com, vera@veraedu.com)

Burs takvimi şu şekilde:

Bursa son başvuru tarihi23 Ekim 2020
Sonuçların açıklanma tarihi29 Ekim 2020
Masterın başlangıç tarihi15 Şubat 2021

Burs miktarları ve okul ücreti şu şekilde:

%60 burs ile okul ücreti11.600 Euro
%50 burs ile okul ücreti14.500 Euro
%40 burs ile okul ücreti17.400 Euro
%20 burs ile okul ücreti23.200 Euro

Orjinal burs metni ve hazırlanacak burs belgeleri için aşağıdaki formu doldurup bize iletebilirsiniz. Bu dönemde harekete geçmek isteyenler, bu dönemi boş geçirmek istemeyenler için burs yarışması çok güzel bir imkan. Master eğitimi Şubat’ta başlayacağından bu yarışmaya sadece mezunlar katılabiliyor. Başvuru yapan sayısı da Ekim dönemine göre daha az oluyor. Bu da bir şans. Aynı zamanda Pandemi sonrası yurtdışına çıkmaya çekinen öğrenci sayısı çok olduğundan, İtalya’daki üniversiteler özellikle yabancı öğrencilere daha sık burs vermeye başladı. İtalya’da master yapma hayaliniz varsa burs yarışmasını değerlendirmenizi tavsiye ederiz!!!

Vera Eğitim – Domus Academy resmi kayıt ofisi, ücretsiz danışmanlık

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Domus Academy, Product Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın