Ofiste bir sabah

Ofis agustos 2020

Ofiste sakin bir Ağustos sabahı. Corona virus belirsizliği, tatil yapma ve dinlenme ihtiyacı derken 2020 yılının yaz mevsiminin son ayına geldik. Şaşkın, zor, belirsiz bir dönemden geçtik. İtalya’nın virüsle öne çıkması, geçtiğimiz akademik yılda bir çok eğitimin online olarak devam etmesine neden oldu.

Önümüzdeki dönem için bazı belirsizlikler devam ederken, çoğu özel üniversite yeni gelecek öğrencileri için ek kolaylıklar sunmaya başladı. Örneğin Domus Academy Ekim’in 28’indeki sonbahar başlangıç dönemi için öğrencilerine ücretsiz İtalyanca kursu veriyor. 40 saatlik eğitim 1 Eylül’de başlıyor. Domus tarihinde bir ilk. Yine bu sonbahar mastera başlayacaklar için bir başka avantajlı durum Bilgi Üniversitesi mezunları için geçerli. Bilgi Üniversitesi mezunları %25 indirim ile Domus’ta master yapma hakkına sahip. Bu imkanın geçerli olduğu son dönem Ekim 2020 intake’i. Sonrasında mümkün olmayacak. Euro’nun yükseldiği bu günlerde önemli bir imkan. “Netflix karşısında 6 aydır dizi izliyorum. Artık yeter” diyen öğrencilerimize tetikleyici bir fırsat. Bu sene Corona öncesi gibi olmayacak bu kesin ama bir yerden başlamak gerekiyor. Özel okullar da açıkları kapamak için çok çaba sarfediyorlar. En azından bunu sektörün içinden deneyimli biri olarak açık yüreklilikle söyleyebilirim.

Domus Academy ile ilgili sorularınız için bize mail atabilirsiniz: vera@veraedu.com. Vera Eğitim Domus Academy Türkiye resmi temsilcisidir.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın