Film önerisi: To Rome with Love

Bu aralar malum sebeplerden herkes seyahatlere ara verdi. Evde olduğumuz bu süreçte bizim en keyifle yaptığımız şey birşeyler izlemek. Rastgele karşımıza çıkan filmleri izlemektense bir tema belirleyip onun ışığında filmler seçmek daha keyifli geliyor. Bir nevi kendi film festivalimiz oluyor. Bu haftaki temamız şehir filmleri. Dünyanın farklı şehilerinde geçen adeta bizi o şehirde gezdiren filmler seçtik.

İlk filmimiz şehir temalı filmleriyle de öne çıkan bir yönetmenden Woody Allen’dan “To Rome with Love”. Filmin oyuncu kadrosu çok iyi. Penelope Cruz, Ellen Page, Alec Baldwin başrollerde. Ama filmin yıldızı kesinlikle Roma. 🙂

Bir sonraki gösterimimizde İtalyan yönetmen Luca Guadagnino’nun A Bigger Splash filmi ile İtalya’nın Pantelleria Adası’nda olmayı planlıyoruz. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın