NABA Product and Service Design – BURS!

NABA’nın product design master programının adı uzuuun yıllardan sonra bu sene Product and Service Design olarak değiştirildi. Dünyanın gidişatı Service, Interaction vb gibi konulara doğru evriliyor. Service Design masterı ilk çıktığında belki bundan 10 yıl kadar önce bu bölümün geleceğin mesleği olacağını söylüyorduk. Hala geç sayılmaz. Sektörde bu bölüme çok ihtiyaç duyulduğunu bizzat bu alanda çalışan uzmanlar tarafından dinledim.

Product and service design NABA

Lafı çok uzatmadan, bugünkü yazımı NABA’nın Product and Service Design master programının açtığı bir burs yarışması için yazacağım. Yazması en zor burs metinlerinden biri benim için. Biliyorsunuz NABA’nın her bölümü için ayrı bir burs projesi hazırlanıyor. Bu bölüm için açılan yarışma konusu yorumlamaya en açık olan. Elimden geleni mümkün olduğunca objektif olarak yazmaya çalışacağım. Fakat orjinal metni istemeyi sakın unutmayın. (vera@veraedu.com adresinden isteyebilirsiniz)

Yarışma konusu New Humanity. Acer sponsor. Üretim ve tasarım hep içiçe konular oldu. Birbirlerine hep bağlıydılar, fakat genellikle tasarım, üretim ne derse kabul etmek zorunda kaldı. Oysa yeni dünya düzeninde bu artık değişiyor. Tasarım, üretim, dağıtma kanalları, tüketim metodları hakkında söz sahibi oluyor. Öğrencilerden beklediğimiz değişen product design sanayisine modern bir çözümle gelmeleri, bir çözüm önermeleri. Evet birebir ürün olması gerekmiyor, bir fikir, bir süreç, bir yöntem isteniyor sizden. Bu seneki yarışma konusu daha çok Service Design üzerine.

Projeniz günlük yaşam alanınızla ilgili olsun. Geleceği öngörmeye çalışın.

Bu yeni bir üretim tekniği olabilir, farklı bir malzeme kullanımı veya enerji kullanımıyla ilgili olabilir, yeni bir dağıtım veya erişim modeli olabilir, wellness beauty konularıyla ilgili olabilir. Projeniz ne olursa olsun geleceğin değerlerini yansıtmalı. Gelecekte neler olacağıyla ilgili düşüncelerinizi yansıtmalı.

Formatla ilgili de kısa bilgi vermiş olayım. Maksimum 5 tane A3 sayfasından oluşa, boyutu 10 MB’ı geçmeyecek ve 1 sayfalık da açıklama yazısı olan tek pdf şeklinde döküman. Son başvuru tarihi 24 Nisan. Proje dışında hazırlanacak evrak listesi ve diğer başvuru koşulları için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Vera Eğitim, NABA’nın resmi Türkiye temsilcilik ofisidir. Bütün hizmetlerimiz ücretsizdir. Geçen seneki yarışma konusu da aynıydı ve yüzde bursu bizim öğrencimiz kazandı. Bununla ilgili bilgi almak ve projesini görmek için bizden randevu isteyebilirsiniz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı NABA, Product Design, Service Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın