Roma Fiumicino’dan merkeze nasıl gelinir?

Roma’nın uluslar arası uçuşlar için kullanılan tek havaalanı Fiumicino. Pegasus da, THY da Roma’da bu havaalanına uçuyor.

Fiumicino Havaalanın’nda merkeze yani Termini Tren İstasyonu’na gelmek için birkaç yol var.

  1. Taksi ile: Taksi ücreti fix price her yere valizler dahil 48 Euro. Eger onceden oteliniz size taksi yollamayı teklif ederse muhtemelen 60-65 Euro fiyat verecektir. Ya da çıkışta taksi, taksi diye seslenenler size bu fiyatı söylerse kendinizden emin bir şekilde 48 Euro üzerinde ısrar edin.
  2. Otobüs ile: Kapıdan çıktıktan sonra otobüs ile merkeze gidebilirsiniz. Biletler 6 Euro. Ulaşım süresi yaklaşık 45 dakika
  3. Tren ile: Kapıdan çıktıktan sonra tren makinalarından bilet alabilirsiniz. Bilet makinaları havaalanının her yerinde var. Valiz beklerken de bilet alabiliyordunuz. Ben herşeyimi alıp çıkıp, hatta bir cafede sandviç yiyip acele etmeden, öyle biletimi aldım. Sırtınızı çıkış kapısına verdiğinizde tren sağ tarafta kalıyor. Makinadan biletimi aldım. İki seçenek vardı. Biri direk tren 14 Euro. Diğer aktarmalı yani inip diğer trene binmeli. O 8 Euro’du. Valizlerim olduğundan direk treni tercih ettim.  Bileti alıp sağ tarafta merdivenlerden inerek tren istasyonuna vardım. Karıştırmak zor. Toplam 3 ray vardı. Ortadaki 2 numara olan bizim trenimiz, kocaman Termini Roma yazıyor. Tren yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Roma treno fiumicinotreno roma fiumicino terminiEğer kendi imkanlarınızla, turla değil de yalnız Roma’ya gidiyorsanız, kolayca havaalanından merkeze varırsınız. Başka konularda yazmamızı isterseniz, ağağıdaki formu doldurabilirsiniz. Herkese Roma’da güzel vakit geçirmesi dileğimizle, Vera Eğitim’den sevgiler 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın