Rome Luiss Business School

Luiss Vera Villa BlancRoma’daki Luiss Business School ile ilgili bilgi vereceğiz bu akşam siz takipçilerimize. Geçen hafta ziyaret etme imkanı yakaladığım Luiss Business School’un fiziki imkanlarına hayran kaldım. 40 dönüm alan üzerine kurulu, tarihi saray ve villalardan oluşan bu üniversitenin benzerine ne Roma’da ne de İtalya’da rastlamadım. Avrupa üniversitelerine hakim olanlar bilir, genelde İtalya’da ve Avrupa’da üniversiteler şehir kampüsü şeklinde, çoğu zaman tek bina ve hatta bir tarihi bina katından oluşur. Roma’yı bilenler için Luiss Business School Via Namentana’da yani merkezden çok da uzakta konumlanmıyor.

Şimdi gelelim asıl önemli bilgilere. Luiss Business School sadece master düzeyinde eğitim veriyor. Programların hepsi 1 yıllık ve MIUR onaylı yani İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan, staj veren masterlar. Hepsi Eylül ayında başlıyor. 2020 yılı başlangıç tarihi 21 Eylül.

Luiss Business School’daki Master Programları:

International Management

Global Energy Management

Risk and Insurance Management

Corporate Finance

Management and Technology (Major in Business Transformation)

Fashion Management

Luxury Management

Tourism Management

Big Data and Management

Ücretlerle ilgili fikir vermesi açısından, hangi fiyat mertebelerinde olduğunu bilmeniz için örneğin International Management master programının ücreti 16000 Euro.

Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

Luiss Business School’un başvuru süreci oldukça rekabetçi. Süreç şöyle işliyor. Önce okula emaille belgelerinizi iletiyoruz: Başvuru formu, öğrenci belgesi, transcript, CV, fotoğraf, pasaport, varsa IELTS, varsa GMAT.

Ardından 3 aşamalı seçme ve sınav süreci başlıyor.

İlk aşama : İngilizce Tespit

Bu aşama 2 tane yazılı sınavdan oluşur. Önce 3 açık sorulu bir yazılı sınav ve ardından 30 dakikada yapılması gereken 60 tane şıklı test. IELTS 7.0 skoru olan öğrenciler bu aşamadan muaf tutulur.

İkinci aşama: Mantık (logic) Sınavı

Bu aşamada, gelen şekilleri tahmin etme vb gibi mantık sorularından oluşan 36 dakikada 30 soruluk bir test yapılır. Eğer öğrencinin minimum 400 puanlı GMAT veya GRE skoru varsa bu aşamadan muaf tutulur.

Üçüncü aşama: Mülakatlar

Adaylar 2 ayrı mülakat yapar. İlki İngilizce konuşma becerisinin ölçülmesi için, ikinci mülakat ise bölüm departmanıyla öğrencinin motivasyonunu ve neden bu bölümde master yapmak istediğini ölçmeye yönelik motivational testtir.

Her 3 aşama da tamamlandıktan 1 hafta sonra yanıt gelir.

Daha detaylı bilgi için Luiss Business School, resmi Türkiye temsilcisi olan ofisimiz Vera Eğitim’le iletişime geçebilirsiniz. Hizmetlerimizin tamamı, vize danışmanlığı dahil olmak üzere ücretsizdir. Vera Eğitim olarak 15 yıldır sadece İtalya’da Eğitim üzerine hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgiiçin  vera@veraedu.com veya aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Brand Management, Business Administration, Business analytics and big data, Fashion management, Luiss Business School, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın