Accademia Italiana

İtalya’da tasarım alanında üniversite arayışına giren veliler öncelikle NABA, IED, Marangoni ve Polimoda gibi üniversitelerle karşılaşıyorlar. Bu üniversiteler yıllardan beri Türkiye’de bilinen popüler ve köklü üniversiteler. Son yıllarda Euro’nun değerinin TL karşısında yükselmesi ve bu tanınmış okulların da aynı anda ücretlerini arttırması ile önce veliler sonrasında da biz yeni okullar arayışına girdik.

accademia italiana vera eduVera Eğitim olarak 15 yılı aşkın süredir sadece İtalya’da Eğitim alanında, resmi temsilcilik bazında hizmet veriyoruz. İtalya’ya yüzlerce ve hatta binlerce öğrenci yolladık. Artık İtalya’daki üniversiteler bize temsilcilik vermek istiyor. Fakat o okulu tanımadan, imkanımız varsa gezip görmeden temsilcilik almıyoruz. Bir okulun resmi temsilcisi olmaya karar verirken bizim için önemli olan kriterlerin başında MIUR yani İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınır olması. MIUR tarafından tanınmak demek, belli sayıda profesor sahibi olmak demek, belli sayıda ve özellikte sınıf ve atolye sahibi olmak demek. Hukuki olarak bir çok ayrıcalık demek. Lafı fazla uzatmadan yaklaşık 3 yıldır resmi temsilcisi olduğumuz bizim için yeni bir üniversiteyi size tanıtmaya karar verdik.

Accademia Italiana, Roma ve Floransa’da şubeleri olan MIUR tarafından tanınan bir üniversite. Laurea triennale, yani lisans eğitimi veriyor. Bütün lisans programları İngilizce. İtalyanca bilenler için İtalyanca programlar da var.

Laurea triennale città
Fashion Design Roma – Firenze
Design (Product and Interior) Roma – Firenze
Jewelry Design Roma
Graphic Design Firenze
Photography Roma – Firenze

Hangi şehirde hangi eğitimin verildiğini gösteren tabloyu yukarıda paylaştık. Accademia Italiana’yı güzel yapan bir diğer özelliği de yıllık eğitim ücreti. Milano’daki üniversitelerin ücretleri 17bin ile 25 bin Euro arasında değişirken Accademia Italiana’da eğitim ücretleri 9680 Euro. Roma veya Floransa için ücret farklılığı yok.

Başvuru için süreç şöyle: Önce emaille öğrencimizin CV, motivasyon mektubu, portfolio

öğrenci belgesi, transcript, pasaport ve başvuru formunu okula iletiyoruz. Ön kontrol aşamasından sonra okuldan teyit geliyor ve öğrencimiz Skype testine hak kazanıyor. Önce bir teste başvuru formu ile 150 Euro sınav ücreti dekontunu okula iletiyoruz. Ardından verilen saatte mülakat gerçekleşiyor. Vera Eğitim olarak bütün bu süreçte size tamamen ücretsiz destek oluyoruz. Mülakata beraber hazırlanıyoruz. Sınavı geçen öğrencilere resmi kabul geliyor ve kayıt olmak isteyen öğrenciler 1300 Euro enrollment fee yi ödeyerek sınıftaki yerlerini garantiliyorlar. Geriye kalan ücret (8380 Euro) ilk dönemin başında ödeniyor.

Bilmeyenler için önemli bir bilgi ekleyelim: Bir üniversite eğer MIUR tarafından tanınıyorsa, okul bittikten sonra öğrencilere 1 yıl oturma izni uzatma hakkı şartsız olarak tanınır. Bu vizeye iş arama vizesi denir. Çoğu ülke okul biter bitmez yabancı vatandaşların ülkelerinde kalmasına hak tanımaz.

Accademia Italiana ile ilgili detaylı bilgi almak, sorularınızı sormak ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizimle vera@veraedu.com adresinden emaille veya aşağıdaki formuı doldurarak iletişime geçebilirsiniz. Vera Eğitim Accademia Italiana resmi Türkiye temsilcilik ofisidir.

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Accademia Italiana, Bölümler, Fashion Design, Graphic Design, Interior Design, Jewelry Design, Photography and Visual Design, Product Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın