Bu haftanın film önerisi: Çarpıcı Kız

Sinema gündeminde büyük ses getiren Call Me By Your Name filminin İtalyan yönetmeni Luca Guadagnino’nun Film Ekimi’nde de gösterilen 37 dakikalık kısa filmi “Çarpıcı Kız” bu hafta İstanbul’da iki sinemada gösterimde.

Filmin konusu bir anne ile kızının ilişkisi. New York’ta yaşayan yazar Francesca, iyice yaşlanan annesini yanına almak için yıllar önce ayrıldığı Roma’ya geri dönüyor. Filmde yeniden bir araya gelen anne ve kızın hikayesi anlatılıyor.

Görselliğiyle özellikle dikkat çeken filmin ilham kaynağı Valentino tasarımı giysiler. Hatta filmin çekimleri sırasında House Valentino’nun yaratıcı direktörü Pierpaolo Piccioli ile işbirliği yapılmış.

Filmin gösterildiği sinemalar: Beyoğlu Sineması ve Kadıköy Sineması. Film bu hafta 5,6 ve 7 Kasım tarihlerinde bu iki sinemada gösterimde olacak.

Herkese iyi seyirler 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın