İtalya’da Pazarlama Üniversite Eğitimi

İtalya’da üniversite okumak isteyen öğrencilerden sık sık İngilizce pazarlama eğitimi konusunda talep alırdık. Fakat pazarlama, stratejik planlama, corporate communication vb gibi konularda üniversitelerin İngilizce eğitimi yoktu. Bu ihtiyaca cevap IULM Üniversitesi Milano’dan geldi. Özetle sizi bölümü anlatmaya çalıştık. Detaylı bilgi almak isteyenler yazının sonundaki formu doldurabilir veya vera@veraedu.com adresine email atabilirler. (Örneğin ders programını istemek için)

Ekran Resmi 2019-10-21 13.52.38

IULM hakkında genel bilgi verir misiniz?

IULM Üniversitesi Milano Pazarlama, iletişim, reklamcılık, marka yönetimi, halkla ilişkiler, stratejik planlama, uluslararası ilişkiler konularında İtalya’nın en iyi ve en eski üniversitesidir. Milano şehrinde yer alır. Üniversite eğitimleri 3 yıldır. YÖK denkliği vardır.

IULM’de hangi üniversite bölümleri İngilizce?

IULM’de yüzde yüz İngilizce sadece Strategic Communication and Public Relations bölümü bulunmaktadır. Bölüm birçok pazarlama dersi içermekte ve marketing isteyen öğrenciler için uygundur.

Başvuru için gerekli şartlar nelerdir?

Başvuru için gerekli belgeler CV, pasaport, transcript, öğrenci belgesi, motivasyon mektubudur. Ardından online bir sınav yapılmaktadır. Sınav mantık ve okuma anlama yorumlama sorularından oluşur. İngilizce olarak B2 dil sertifikası istemektedir. Dil belgesi olmayan öğrenciler için online bir İngilizce giriş testi bulunmaktadır.

Yıllık ücret ne kadar?

IULM’de üniversite ücreti 2019- 2020 akademik yılı için 8400 Euro’ydu.

Başvurular ne zaman açılacaktır?

2020 – 2021 akademik yılı için başvurular 2019 Kasım ayının sonunda açılacaktır.

Başvuran öğrencilerin sonuçları ne zaman gelir?

Başvurup bütün işlemleri tamamladıktan sonra 2 hafta içerisinde yanıt gelir. IULM resmi Türkiye temsilcisi Vera Eğitim vera@veraedu.com Bostancı İstanbul http://www.veraedu.com

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı strategic communication kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın