Polimoda’da Üniversite Eğitimi

Yıllardır İtalya’ya üniversite eğitimi için gönderdiğimiz öğrencilerin ilk tercihi Milano şehri olmuştur. Fakat son yıllarda Floransa öne çıkmaya başladı. Sizden gelen emailler bu blogun yazıları için ilham kaynağı oluyor. Bugün Polimoda’da Fashion Design üniversite eğitimine başlayacak olan öğrencimiz Semin ile beraberdik ve ben de merak edenler için özet bir Polimoda Floransa yazısı yazmaya karar verdim.

Polimoda adından da anlaşılacağı gibi moda üzerine yoğunlaşmış bir üniversite. Diğerlerinden tek farkı Floransa şehrinde olması değil. 4 yıllık üniversite eğitimi veriyor olması. Biliyorsunuz İtalya’da 3 yıl sürüyor üniversite. Yıllık ücretleri 18000 Euro civarında (2019 – 2020 akademik yılı için).

Floransa bizim ülkemizde moda ile öne çıkmasa da, Pitti Uomo moda haftası, bir çok İtalyan markasının Floransa ve çevresinde yer alması (Prada, Bottega Veneta, Salvatore Ferragamo ve daha niceleri), markaların müzelerini (Rönesans’ın başkenti olması) hep bu şehire kurması (Museo Gucci, Ferragamo ve daha niceleri) ve Alta Moda dedikleri haute coutureun yine merkezinin Floransa olması gibi bir çok nedenden dolayı Floransa belki de Milano’dan önde. Bu izlenimi tekstil ile uğraşan veliler ofise geldiğimizde ortak paylaşıyoruz. Daha önce kumaşlarını tedarik ettiği bir firmanın Polimoda’yı takip ettiğini ve tavsiye ettiğini söyleyen bir aile olmuştu. Yani tekstil ve moda alanında deyeimli, bu işi anlayan veliler çocuklarını hep Polimoda’ya gönderiyorlar.

Polimoda’nın merkez binası Arno nehri kıyısında Villa Favard’da. Bir de Scandicci’de kocaman laboratuarlar kurdular. Genellikle design ile ilgilenenler Scandicci kampüsünde eğitim alıyorlar. Gidip de görmeniz lazım. Etkilenmemek mümkün değil. son tekenoloji makinalarla donatılmış tasarım ve dikiş atölyeleri.

Şu an 11. veya 12. sınıfta okuyan veliler için dilerseniz Polimoda’dan randevu organize edebiliriz. Polimoda ile ilgili bilgi vermeye devam edeceğiz.

Vera Eğitim Polimoda resmi Türkiye temsilcisidir. Sorularınız için email atabilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Polimoda, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın