Luxury Management masterı

Dün İtalya’da management alanında master eğitimi arayan bir öğrencimiz ile uzun uzun konuşma imkanı yakaladık. Direk işletme ya da marketing alanında değil daha spesifik bir alanda master yapmak istediğinden MIP Business School’daki Luxury Management’ın bu yüzden çok ilgisini çektiğinden bahsetti. Öğrencimizin de sohbetimizdeki soruları üzerinden gelin programı tekrar bir hatırlayalım.

Luxury Management programının partnershipleri: PRADA Group ve Champagne Taittinger

MIP Luxury Management master programının akademik takvimi nasıl?

Bilmeyenler için MIP, İtalya’nın en prestijli devlet okulu Politecnico di Milano’nun Business School u. MIP Business School, Luxury Management masterını Fransa’daki Neoma Business School ile partner olarak veriyor. Luxury Management masterı Eylül 2020’de başlıyor. İlk dönem Fransa’da Neoma Business School’da. Sonraki dönemler İtalya’da MIP Business School’da. 3. dönem ise yani proje çalışması, tez ve stajın olduğu dönem MIP ya da Neoma Business School’da oluyor.

Program için vize prosedürü nasıl oluyor? İki farklı ülke için vize işlemleri nasıl olacak?

İlk gidilecek ülke Fransa olduğu için Fransa öğrenci vizesine başvuru yapıyoruz. Tabi bu arada İtalya için konsolosluk denklik işlemlerini de beraberinde yürütmeyi atlamıyoruz. Sonraki dönem İtalya’da devam edeceğinden Fransa’daki dönem bittikten sonra Türkiye’den bir de İtalya öğrenci vizesi başvurusu yapıyoruz. 2 dönem arası ara tatil olduğundan merak etmeyin işlemler yetişiyor. Tabi bir de bu konuda tecrübemiz olduğundan siz Fransa’dayken randevunuzu organize ediyor, neler hazırlayacaksınız sizi önden bilgilendiriyoruz.

İşletme, ekonomi gibi bölümlerden olmayan bir öğrenci başvuru yapabilir mi?

Tabi ki uzmanlaşma masterı olduğundan bu alana ilgisi olan kendisine bu alanda bir kariyer hedefleyen farklı bölümlerden öğrenciler de programa başvuru yapabiliyor. Başvuru için bir ortalama şartı ya da mezun olunması gereken bir bölüm şartı yok. Tek önemli nokta program “fresh graduates” yani yakın zamanda mezun olmuş kişilere yönelik. (2020 başvuruları için 2017’den eski mezun olmamış olmak gerekiyor. Bu alanda 3 yıllık bir iş tecrübeniz varsa mezuniyetinizden sonra sizi MBA programına yönlendiriyor.)

Başvuru süreci nasıl?

Başvuru için hangi evrakları nasıl hazırlamanı gerektiği ile ilgili biz size yardımcı oluyoruz. Önemli olarak söyleyebileceklerim: referans mektubu mutlaka isteniyor, bir motivasyon mektubu yazman bekleniyor, başvuru için 100€ bir ücret ödeniyor.

Başvuru evraklarını online sistem üzerinden yüklüyoruz sonra online bir motivational interview oluyor. Bu interview ile ilgili de nelere dikkat etmen gerekiyor, içeriği nasıl tüm bu özel bilgileri seninle paylaşıyoruz. Geçmişte bu interview yapan öğrencilerimizin feedbacklerini sana söylüyoruz.

Başvuruyu yaptıktan sonra ödeme süreci nasıl, okula ödemeler ne zaman yapılıyor?

2020 yılı için okul ücreti 19.500€ olarak belirlenmiş. İlk ödeme yani kayıt ücreti kabul aldıktan sonra 15 gün içinde yapılıyor. Okulunkalan ödemesi ise okul başlamadan ödeniyor.

Öğrencimizin Luxury Management masterı ile ilgili merak ettiği sorular böyleydi. Sizin bu bölümle ilgili aklınıza takılan sorular varsa bize yazın sizi arayıp bilgilendirelim. Vera Eğitim – MIP Türkiye resmi temsilcisi, ücretsiz danışmanlık

*Bu arada bu sene bu programa başlayan öğrencimizin de yorumlarını sizlerle ilerleyen aylarda paylaşacağız. Bloğumuzu takipte kalın. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Brand Management, MIP, Politecnico di Milano, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Master, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın