Marangoni Product Design – Undergraduate

Herkese merhaba! Eylül ayının 2. iş gününde bu sabah yine İtalya’da üniversite okumak isteyen bir öğrencimle beraberdim. Öğrenci görüşmeleri veya gün için karşılaştığımız durumlar bu bloğun yazılarını belirliyor. Umarım size fayda sağlıyordur.

Ekran Resmi 2019-09-03 13.04.51.pngBugün sıkça duyduğum ve sorusuna maruz kaldığım bir “doğru bilinen yanlış” ile sizlere bilgi vermek istiyorum. İtalya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler bize geldiğinde genellikle akıllarında 3 tane okul oluyor. NABA, IED ve Marangoni. Her üçü de belli bir çizginin üzerinde harika okullar. Bunlardan Marangoni fiyat olarak diğer 2 okulun üzerinde. Genel algı Marangoni’nin yüzde 50 daha pahalı olması üzerine. Veliler ve öğrenciler bir nebze haklılar, bir bakımdan da değiller.

Marangoni’nin fashion design bölümleri 25800 Euro (2019-2020 akademik yılı ücreti). Fakat product design bölümünün ücreti 19 500 Euro. IED’in lisans programlarının ücreti 17 140, NABA’nın ise 16 500 Euro. Yani fiyat farkı çok değil. Eğer product design, interior design veya visual design bölümlerini hedefliyorsanız bu 3 lisans programı da 19 500 Euro Marangoni’de. Yani yüzde 50 pahalı değil, birkaç bin Euro fark ile Marangoni’de eğitim alabilirsiniz.

Bunun dışında Marangoni’yi diğerlerinden ayıran bir özellik daha yazalım. Marangoni Moschino ve Dolce Gabbana gibi ünlü tasarımcıların mezunu olduğu, moda alanında güçlü bağları ve ilişkileri olan bir üniversite. Son yıllarda genel trend moda markalarının kendi otellerini açması. Örneğin Fendi’nin Fendi Casa mobilya kreasyonu var. Miami’de kiraladığı tatil evleri var. Armani’nin Missoni’nin kendi otelleri var. Armani Otel, Missoni Otel. Bu moda markaları ile Marangoni’nin geçmiş işbirliklerinden ötürü, Product Design ve Interior Design lisans programları öne çıkan, popüler bölümler olmaya başladı.

Bilgi almak isterseniz, vera@veraedu.com adresine mail atarak, Marangoni resmi Türkiye başvuru ofisi olan firmamız Vera Eğitim’den görüşme isteyebilirsiniz, sorularınızı aşağıdaki formu doldurarak bize iletebilirsiniz. Vera Eğitim, Marangoni resmi Türkiye başvuru ve mümessillik ofisidir. Eğitim vizesi desteği dahil bütün hizmetlerimiz ücretsizdir.

 

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Interior Design, Marangoni, Product Design, Visual design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın