İtalya’da ev satın alma

Geçen hafta İtalya’da ev satın alan bir arkadaşımla görüştük. İtalya’da ev satın alma konusunda deneyimlerini benimle paylaştı. Son zamanlarda İtalya’ya gidecek öğrencilerimizden İtalya’da ev satın alma konusunda sorular geliyordu. Özellikle uzun dönem gidecek olan öğrenciler ev kiralama yerine satın alma seçeneklerini de değerlendirmek istiyorlar. Umarım paylaştığımız bilgiler İtalya’da ev satın almak isteyenler için yol gösterici olur.

1.Web sayfalarından satılık evlere bakma

İtalya’da ev satın alacaklar bizdeki gibi satılık evlerin yüklendiği online siteler yardımıyla ilgilendikleri bölgelerdeki evleri tarayıp tek tek evlere bakabilirler. Evlere bakabileceğiniz bazı web sayfaları: www.casa.it, www.idealista.it ve www.immobiliare.it

2. İtalya’ya seyahat organize etme

Web sayfalarından baktığınız evleri satın almadan önce İtalya seyahat planı yapıp, gittiğinizde evlere, evlerin muhitlerine, toplu ulaşıma olan mesafelerine bakabilirsiniz. Satın alma konusunda seçenekleriniz arasında olan evlerin civarına hem gündüz hem akşam saatlerinde mutlaka bakın. Bazen gündüz çok sakin olan bir sokakta akşam yüksek sesle müzik dinlenen göçmenlerin toplandığı bir mekan olabiliyor. O yüzden civarı hem gündüz hem de akşam/gece görmek önemli.

3. Avukat ile anlaşma

Satın alacağınız eve karar verince, satın alma işlemleri ve diğer resmi işlemler için bir avukat ile anlaşmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. İtalya’da evlerin üzerinde ipotek olabiliyor. Bu durumda işlemler nasıl ilerleyecek, ne yapmak gerekecek avukat yardımıyla daha rahat planlama yapabilirsiniz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın