İtalya’daki mimarlık sınavına ve IMAT’e hazırlık kursu – 2020 yaz dönemi

İtalya’da İngilizce mimarlık ve tıp okumak isteyen öğrenciler İtalya’daki devlet okulları için açılan sınava giriyorlar. Bu sene 12. sınıfa geçecek öğrenciler bu sınavlara Eylül 2020’de girecekler, yani liseden mezun oldukları yaz sonu.

Sınav için bir hazırlık yapmak gerekiyor. Örneğin mimarlık sınavında bir eser veriliyor ve bu eserin kimin tarafından yapıldığı soruluyor. Ağırlıklı genel kültür, Avrupa tarihi gibi konular yani bizim aslında lisede hiç karşımıza çıkmayan alanlar. O yüzden bu sınavlara girecekler ve İtalya’yı gerçekten hedefleyenler İtalya’da açılan ve bu alanda tek kurs olan Linguadue’deki hazırlık kurslarını tercih ediyorlar. Tavsiyemiz bu kurslara 11. sınıfın yazında gidilmesi. Böylece öğrenci bu kursta edindiği özet bilgiler, geçmiş sınav soruları üzerinden 1 yıl boyunca çalışma imkanı yakalıyor.

2020 yazı için de hem mimarlık hem de IMAT sınav hazırlık kursları belli oldu. Takip edenler için hemen bilgileri paylaşmak istedik.

İtalya’daki mimarlık sınavına ve IMAT’e hazırlık kursu

Tarihi: 6 Temmuz 2020 – 7 Ağustos 2020

Süresi: 5 hafta

Ders saatleri: Toplamda 160 ders yapılacak, dersler 45 dakika sürmektedir.

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim ücreti: 1.870 € + 80€ (kayıt ücreti) = 1.950 €

Konaklama ücreti: Banyo ve mutfak paylaşımlı öğrenci evi, tek kişilik oda 825€ – çift kişilik oda 600€ (18 yaş üzeri öğrenciler için)

Aile yanı konaklama, sabah kahvaltı ve akşam yemeği, tek kişilik oda 1.350€ – çift kişilik oda 1.075€ (18 yaş altı öğrenciler için aile yanı konaklama zorunludur.)

Başvuru için hangi belgeler hazırlanacak, kursta hangi alanlardan dersler alacaksınız tüm detaylar için aşağıdaki formu doldurup bize iletin, sizi arayıp bilgilendirelim.

Vera Eğitim – Linguadue Türkiye resmi temsilcisi, ücretsiz danışmanlık

0216 504 20 12, vera@veraedu.com, bilgi@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Bölümler, Linguaviva, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, Tıp medicina, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Devlet Okulları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın