IED master erken kayıt indirimi (%10)

Ekran Resmi 2019-08-05 13.26.48.png

İtalya’nın en büyük ve en eski özel tasarım üniversitesi IED’in master programları hep ilkbahar intake’inde yani Ocak, Şubat aylarında başlar. Eylül ve Ekim ayında başlayan master programı yok denebilir.

Bazen öğrenciler Haziran ayında üniversiteden mezun olduklarında direk mastera başlamak istemiyorlar. Staj yapmak isteyen, dinlenmek isteyen ya da İngilizce’sini ilerletmek isteyenler oluyor. Ya da sıfırdan İtalyanca öğrenmek isteyenler ki biz hep tavsiye ediyoruz. Özellikle orada çalışmak isteyenler için. Bu gibi düşüncelerle yola çıkan öğrencilerin ihtiyacını IED karşılıyor. IED’in Ocak ve Şubat başlangıçlı master programlarının arasında en çok talep gören Interior Design, Design Innnovation and Strategy ve Brand Management master programları var. IED’de bütün master programlarının ücreti aynı. 18900 Euro. Bunun 3000 Euro’su kabul asamasında kapora olarak ödeniyor ve adına enrollment fee yani kayıt ücreti deniyor. Geriye kalan miktar da okul açılmadan birkaç hafta öncesinde ödeniyor ve buna da tuition fee deniyor. Tuition fee 15900 Euro oluyor.

IED’in erken başvuranlar için %10 indirimi hala devam ediyor. Euro’nun bu kadar yüksek olduğu bu dönemde “Akmasa damlar” en azından oradaki 3 aylık kiranızı çıkarmış olursunuz düşüncesiyle bu bilgiyi de açık açık ve detaylıca paylaşalım istedik.

http://IED Erken Kayıt İndirimi – Master

IED’e başvurup da kabul alan ve 5 Eylül’e kadar enrollment fee yani 3000 Euro’yu ödeyenler, tuition fee üzerinden %10 indirim hakkı kazanıyor. 20 Kasım’da 14130 Euro ödüyorlar (15900 Euro yerine). Böylece master ücreti 18900 Euro’dan 17 130 Euro’ya gelmiş oluyor. Kazancınız yaklaşık 1800 Euro. Yani tutacağınız eve bağlı olarak 3 veya 4 aylık konaklama giderinizi karşılamış oluyorsunuz.

IED’de master yapmayı düşünenlere bu indirimden faydalanmalarını tavsiye ederiz. Başvuruya yetişme ve ücretsiz danışmanlık için formu doldurabilirsiniz. Vera Eğitim  IED Türkiye resmi temsilcilik ve kayıt ofisidir. vera@veraedu.com, Bostancı İstanbul ve İzmir

 

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Brand Management, Fashion Design, IED, Interior Design, Product Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın