Floransa’da konaklama

Önümüzdeki sene Polimoda’da üniversite eğitimine başlayacak olan bir öğrencimiz Floransa’da konaklama arayışındaydı. Polimoda bu konuda gerçekten yardımcı. Bize yardımcı olsun diye yönlendirdiği emlakçı bayan birkaç seçenek ev gösterdi. Floransa’da yaşayan arkadaşlarımdan da bildiğim şehir UNESCO kapsamında koruma altında olduğundan ve neredeyse her yeri sit alanı olduğundan pencere kolunu değiştirmek için bile özel izin almak gerekiyor. Dolayısıyla borudur, tesisattır vb gibi değişiklikleri yapmak kolay değil. Çoğu ev rutubet kokuyor. Özellikle İstanbul’da rahata alışmış gençlik, tarihsel dokunun kıymetinden de haberdar değilse, evler konusunda büyük memnuniyetsizlik yaşıyor.

Lafı uzatmadan yine Polimoda’nın bize olan destekleriyle bulduğumuz bir konaklamayı sizle paylaşmak istiyorum. The Student Hotel Firenze. Yaklaşık 400 odası olan, fuar bölgesine ve trene çok yakın olan konaklama biriminin 160 odası öğrenciler için ayrılmış durumda. 9 aylık, 10 aylık ve 12 aylık kiralama seçenekleri var. Eğer single roomlardan queen bedli olan geniş olanı seçerseniz her ay ailenizden 1 kişiyi 1 hafta misafir edebiliyorsunuz. Otelin tepesinde Duomo manzaralı küçük bir havuz ve çalışma odaları, atölyeler, en alt katta profesyonel bir mutfak ve her öğrenci için kuru gıda ve buzdolabı saklama alanları ve kendi yemeğini pişirip yiyip sosyalleşme alanları var. Öğrencimizin velisi 9 aylık süreç, tek kişilik geniş oda için yaklaşık 10000 Euro ödemiş.

Güvenlik anlamında sorusu olanları da unutmayalım. Otel tarafı ile öğrenci bölümünün girişleri farklıymış. Güvenlik olarak da tatmin eden bir seçenek sunuyor Student Hotel Floransa.

Internetten resimlerine bakın, beğeneceğinize eminim:

https://www.thestudenthotel.com/florence/

Vera Eğitim, sadece İtalya’da Eğitim, vera@veraedu.com

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Polimoda, İtalya'da Eğitim, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın