SPD Car Design mülakatında neler soruluyor?

Herkese güzel haftalar, havaların ısındığı bu bahar gününde Car Design masterı ile ilgili yazılarımıza devam ediyoruz. Daha önce de yazdığımız gibi SPD’nin Car Design masterına kabul almak kolay değil. Red verdiği öğrencilerin sayısı, kabül verdiği öğrencilerin sayısının kat kat üzerinde. SPD Car Design masterına başvuran öğrencilerin çoğu ya product design masterına yönlendiriliyor, ya da 1 yıllık hazırlık kapsamında Car Design Tools adlı sertifika programına kabul alıyor.

Hedefi master yapmak olan öğrenciler için, hiçbir yerde bulamayacağınız faydalı bilgiler vereceğiz bu yazımızda. Hem de çok güncel bilgilerle. Çünkü dün en son bir öğrencimiz SPD Car Design masterı için mülakata girdi.

SPD car design Vera.jpgBilmeyenler için kısaca hatırlatmış olalım. Önce bütün belgelerimizi (portfolio da dahil) okula gönderiyoruz. Email yoluyla. Ardından Skype tarihi geliyor bize.  O tarihte ve saatte öğrencimiz web cam ile hazır oluyor. Önce kısa bir sohbet oluyor. Portfolionuz üzerinden sorular gelebilir. Şu projeyi ne zaman yaptın? Neden ilham aldın? vb gibi. Ardından bildiğiniz bilgisayar programları üzerinden Ne zamandır kullanıyorsun? Nerede öğrendin? vb gibi. Alias biliyor musun? Photoshop ve Illustrator bilgi düzeyin nasıl? gibi

Sonra 15’er dakikalık 2 tane çizim seansı başlıyor. Dünkü mülakatta öğrencimizden bir tan Volkswagen şehir arabası tasarlaması istenmiş. Önden ve yandan görüntü çizimleriyle. Kamera açıkkken siz çizim yapıyorsunuz. 2. çalışma ise Lamborghini çizimi, 3 kapılı sport aracın yine önden ve yandan görüntüsü. Ardından çizimlerinizi emaille okula iletiyorsunuz.

Skype sırasında sıcak bir iletişim oluyor. İtalyanlar sempatik insanlar sonuçta. Kısa kısa feedbackler almak da mümkün olabiliyor. En son geçen ay başvuran öğrencimiz Skype sonrası çok da iyi geçmediğini söylemişti. Malum ona red cevabı geldi. İsterse Product Design masterı sınıfına kabul alabileceği söylendi. Bakalım dünkü sınavın sonucu nasıl olacak. Heyecanla bekleyeceğimiz 1 haftamız var önümüzde. Merak ederseniz sizinle de paylaşırız.

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Automotive engineering, Car Design, SPD, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın