İzmir’in İtalyanı: Murano’s

Geçtiğimiz hafta bir kutlama için İzmir’in İtalyanı olarak bilinen Murano’s taydık. İsmini ve konseptini Venedik’e yakın bir ada Murano Adası’ndan almış. Haftaiçi olduğu için rezervasyon yapmadan kendimize göre bir masa rahatça bulduk ama özellikle Cuma-Cumartesi akşamları gelecekler için rezervasyon yapmak rahatlık olacaktır.

Murano’s Ege Perla Alışveriş Merkezi’nin içinde. Çok ferah büyükçe bir açık alanı var. Kış ayları için ise kapalı kısmı var. Biz hava güzel olduğu için açık alanda oturduk. Menüde birbirinden lezzetli İtalyan lezzetleri var. Risotto, makarna, pizza çeşitleri, İtalyan tatlıları…

Bizim tercihimiz Funghi (Mantarlı Pizza) ve Linguine con Carne oldu. Yemek öncesi masamıza kendimizi İtalya’da hissettirecek grissini, zeytin ve zeytinyağı geldi başlangıç olarak. Yemek boyunca birbirinden güzel İtalyan müzikleri çaldı. Bol bol İtalya’da gezidiğimiz yerleri, yediğimiz yemekleri andık. Yemek sonrası da bu ruhu, heyecanı kaybetmemek için Aperol tercih ettik. En son sonbaharda gittiğimde İtalya’da okuyan öğrencimiz Cansu ile Duomo’ya karşı Aperol içip sohbet etmiştik. O güne gittim, mutlu oldum.

İzmir’de yaşıyorsanız ve haftaiçi iş çıkışı kendinizi yenilemek, güzel bir yemek yemek, arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmek isterseniz Murano’s u tavsiye ederim. Gidenler olursa yorumlarını bekliyoruz. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın