Fine Jewellery Design Masterı – Milano

Eskiden mücevher tasarımı gibi spesifik alanlarda eğitim soran olmazdı. Genel talep moda tasarımı, iç mimarlık gibi bölümlereydi. Ben de aksin öğrencilere, özellikle master için spesifik küçük bir alana yönlenmelerini tavsiye ederdim hep. Bu dediğim hala geçerli, hala bu konuda inancım ve ısrarım tam. Spesifik bir alanda uzman olmak hayatta her zaman başarı getiriyor, rakiplerinizden ayrılmanızı sağlıyor, özellikle her geçen gün zorlaşan bu rekabetçi dünyada.

Konuyu fazla dağıtmadan, sizlerle her zaman çıkmayan bir fırsatı paylaşmak istedim. Istituto Marangoni’nin Fine Jewellery Design master programı %50 burs veriyor. Marangoni’yi takip edenler bilir, Milano’nun, İtalya’nın, belki de Avrupa’nın en havalı ve pahalı okullarından biridir. Bu burs yarışması aklında hiç İtalya’da master yapma fikri olmayan birini harekete geçirecek oranda değil elbet (Gönül isterdi ki %100 olsun, en yetenekliler faydalansın) ama bu yola çıkmış öğrenciler için harika bir fırsat. Master programının normal ücreti 31000 Euro. %50 burs ile ücret 15500 Euro oluyor. Bir de mansiyon niteliğinde 5000 Euro indirim hakkı bulunuyor.

Ekran Resmi 2019-04-17 11.48.14.png

Bizden bir tüyo verelim. En son Marangoni ile yaptığım görüşmede, bu sene asıl talebin moda bölümlerinde yığıldığını ve jewellery design masterında daha az adayın olacağını öğrendim. Eğer aklınızda İtalya’da mücevher tasarımı masterı yapmak varsa, yarışmayı mutlaka ama mutlaka deneyin. Başvurmak ücretsiz, sadece tasarımlarından oluşan portfolionuzu iletmek yeterli oluyor. Yani katılmak için ek bir proje/çalışma yapmak da gerekmiyor. Son gün 13 Mayıs 2019!

Başvuru şartları, hazırlanacak belgelerle ilgili bilgi, burs şartnamesini edinmek için aşağıdaki formu doldurun. Vera Eğitim, Istituto Marangoni resmi Türkiye kayıt ofisidir. Bütün hizmetlerimiz ücretsizdir.

Görsel, Istituto Marangoni’de docente olan Ilaria Danieli’nin Vogue dergisine yazdığı makalelerden birinden alınmış olup, Mattia Cielo tasarımıdır.

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Jewelry Design, Marangoni, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın